Integrácia detí so seniormi sa v Ružomberku podarila

Integrácia detí so seniormi sa v Ružomberku podarila

RedakciaAktuality19.2.2020

Pred niekoľkými rokmi vznikol projekt Integrácia s cieľom viesť najmladších ku správnym vzorom a konaniu a šíreniu dobra. Postupom času Občianske združenie Integrácia upriamilo svoju pozornosť aj na seniorov.

Štefan Skrúcaný

Dnes sa obidve vekové zoskupenia zišli v športovej hale Koniareň, aby sa vzájomne naučili láske, priateľstvu, tolerancii a kamarátstvu. „V jednom meste sme chceli urobiť zrod a spojiť deti so seniormi,“ popisuje dôvod návštevy Ružomberka riaditeľ Občianskeho združenia Integrácia, Slavomír Krafčák. Podľa jeho slov deťom a seniorom z Ružomberka nie sú aktivity Integrácie cudzie. Pod jej záštitou v minulosti seniori absolvovali výlet do Vatikánu, žiak z futbalového klubu bol za Marekom Hamšíkom v Neapole.

Podujatie v spolupráci s mestom Ružomberok otvoril Štefan Skrúcaný skladbou od Karla Gotta - Už z hor zní zvon. „V tejto športovej hale mal jeden z posledných koncertov a ja som mal česť ho moderovať. Ak dovolíte obrovský pozdrav pre maestra Gotta,“ prihovoril sa publiku Skrúcaný. Počas programu zúčastneným vysvetlil hlavný dôvod, pre ktorý dnes do Koniarne prišli „Koncertom poukazujeme na to, že sme všetci ľudia, máme sa radi a nikoho nevyčleňujeme. Integrácia znamená spájanie, začleňovanie. Či už ide o deti, alebo seniorov.

Dominika Mirgová a Slavomír Krafčák

V programe vystúpila aj Dominika Mirgová, ktorá je absolventkou pedagogickej akadémie a ako sama konštatovala má vzťah ku projektom tohto typu. „Budem rád keď tieto dve generácie budú viac spolu komunikovať, vymieňať si skúsenosti a zároveň budú jeden druhého tolerovať,“ predostrel hlavný zámer akcie Krafčák. Ten za občianske združenie odovzdal nádejnému futbalistovi zájazd za Cristianom Ronaldom a seniorom z Ružomberka pobyt vo Vysokých Tatrách.

Tešíme sa, že sme vyslali signál z Ružomberka a upozornili možno aj touto formou, že deti a seniori sa majú spájať,“ doplnil Krafčák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia