Janko Hraško zabezpečil mladej ružomberskej cukrárke miesto na stupni víťazov

Janko Hraško zabezpečil mladej ružomberskej cukrárke miesto na stupni víťazov

RedakciaAktuality7.11.2023

Timea Červeňová zo Spojenej školy priniesla z Moravského cukrárskeho šampionátu v Olomouci bronzovú medailu.

Na 5. ročníku moravského šampionátu svoju zručnosť a fantáziu predstavilo niekoľko desiatok študentiek a študentov z českých a slovenských škôl.

Súťaž ponúkala kategórie Svatební dort roku, Makronky, Dekorativní perníky, Cukrářský exponát, Modelace cukrových květin, Dekorativní 3D perníky a Juniorský dort na tému česká/slovenská rozprávka.

Potešujúcou správou je, že Timea Červeňová, žiačka Spojenej školy Scota Viatora v Ružomberku, neodišla naprázdno a odniesla si ocenenie kuchárskych majstrov. Zapojila sa do kategórie Juniorská torta na tému česká/slovenská rozprávka. Zvolila si slovenskú rozprávku Janko Hraško, vďaka ktorému sa umiestnila na krásnom 3. mieste.

Timea Červeňová si odniesla ocenenie kuchárskych majstrov.

Rozhodla sa pre netradičný tvar torty, tradičný slovenský črpák plný žinčice, dotvorený výjavmi zo života Janka Hraška. Torta mala typickú jesennú chuť po karamelizovaných jablkách v lahodnej smotanovej plnke a mrkvovom korpuse. Črpák bol potiahnutý hmotou Smartflex velvet, zdobilo ho ručne maľované ucho. Pre znázornenie žinčice vrch črpáka zaliali smotanovo – citrónovou plnkou s kúskami tvarohu.

Počas celého súťažného dňa v priestoroch výstaviska Flora Olomouc mali návštevníci možnosť pozrieť si zaujímavý program, ktorý ponúkal ukážky zdobenia perníkov, výrobu cukrových kvetov, výrobu modelovaných cukrových dekorácií a ich maľovanie jedlými farbami.

„Vďaka súťažiacim, ktorí svojimi šikovnosťami vytvorili tieto lahodné dielka a komisárom, ktorí precízne vyhodnotili každý detail, bol tento šampionát na profesionálnej úrovni. A to všetko vďaka vašej oddanosti cukrárskemu remeslu!“ informovali organizátori na sociálnej sieti.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia