Jeden svet zavítal do Liptovského múzea

Jeden svet zavítal do Liptovského múzea

RedakciaAktuality12.8.2022

Teraz je to viac – menej próba, z ktorej by mal vzísť tradičný veľký festival dokumentárnych filmov. Liptovské múzeum od dnes do nedele pripravilo atraktívne projekcie v rámci regionálneho festivalu Jeden svet.

Dnešný večer (12. augusta) je zameraný na enviromentálnu problematiku. Pôjde o tri snímky – Mýtus zvaný recyklácia, Plastové sľuby Coca Coly a My – pokusné králiky.

Sobota (13. augusta) za zabalí skôr do politického rúcha a priblíži prebiehajúci vojenský konflikt na Ukrajine. V ponuke sú dva filmy – Bez viditeľných príznakov a Zem je modrá ako pomaranč.

Osudy ľudí, ich problémy a riešenia, to je nosná niť nedeľňajšieho (14. augusta) „menu“ – Ako som sa stala partizánkou, Nová šichta a cyklus krátkych filmov študentov Vysokej školy múzických umení s migračnou tematikou.

Jeden svet od piatka do nedele, vždy od 17. hod., „obsadí“ premietaciu sálu na treťom poschodí sídelnej budovy Liptovského múzea v Ružomberku. Divák si môže vybrať aj hociktorý deň, či konkrétny film z ôsmich premietaných.

Ešte dodajme, že Liptovskému múzeu sa na tento unikátny projekt, s úžasnou vypovedacou hodnotou, podarilo zakúpiť licenciu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia