Jubilejné desiate kalendárium ponúka takmer 600 podujatí

Jubilejné desiate kalendárium ponúka takmer 600 podujatí

RedakciaAktuality8.2.2019

Tento rok je pre Kalendárium jubilejný. Už desiaty rok mesto vydalo súhrn toho najdôležitejšieho, čo vopred plánuje pre Ružomberčanov. V jednej brožúre si už desiaty rok môžu Ružomberčania listovať a hľadať to najvhodnejšie podujatie pre seba. Katalógu prischol názov Kalendárium podujatí v Ružomberku a okolí. Pravidelne ho zostavuje Informačné centrum Ružomberok (IC), v spolupráci s radnicou a desiatkami organizácií, inštitúcií, spolkov a rôznych zoskupení v meste a regióne.

Obsahuje pozvánky a avíza na 582 podujatí, ktoré sa u nás budú konať počas najbližších mesiacov až do konca roka," povedal jednu z dôležitých štatistík vedúci IC Milan Kolčák. Dodal, že prvé kalendárium vzniklo v roku 2009 ako iniciatíva oddelenia cestovného ruchu a marketingu MsÚ, v súčasnosti pod vedením Gabriely Demčákovej,
Propagačný materiál pripravovali počas januára a mapuje plánované podujatia od začiatku februára do konca decembra. „Stručne vás informuje o tom čo, kde a kedy sa bude v regióne diať," priblížil zostavovateľ publikácie Ján Benčík z IC.

Brožúrka oproti vlaňajšku nezmenila formát a obyvatelia v nej nájdu zoznam kultúrnych, športových, výchovných, spoločenských a iných akcií, ktoré organizuje nielen mesto a Kultúrny dom Andreja Hlinku, ale aj občianske združenia, umelecké školy, inštitúcie tretieho sektoru a ďalšie zoskupenia, ktoré pôsobia v dolnom Liptove. „Cieľom kalendária je zvýšiť informovanosť širokej verejnosti, ale aj usporiadateľov podujatí. Za desať rokov jeho existencie môžeme tvrdiť, že vďaka nemu sa zvyšuje návštevnosť akcií v našom regióne," konštatoval Kolčák.

Kalendárium vyšlo v náklade 2000 kusov a záujemcovia si ho môžu bezplatne vyzdvihnúť v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1. Stiahnuť si ho môžu aj v elektronickej podobe na mestskej webstránke. Mesto Ružomberok do katalógu investovalo približne 300 eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia