Kalendár Mondi SCP, a.s. znovu na pódiu

Kalendár Mondi SCP, a.s. znovu na "pódiu"

RedakciaAktuality10.5.2023

V súťaži O najkrajší kalendár Slovenska, ktorú zastrešuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov a Štátna vedecká knižnica Banská Bystrica, za rok 2023 v kategórii nástenné viaclistové firemné fotografické kalendáre porota tretiu priečku udelila akciovej spoločnosti Mondi SCP Ružomberok.

V našej firme, kde hlavným výstupným produktom je papier, celkom logicky už niekoľko dekád prinášame práve na tomto médiu aj nástenný kalendár. Vnímame to ako formu umenia a keďže existuje v danom odvetví celoslovenská súťaž, stalo sa už tradíciou, že do nej posielame prihlášku. Sme potešení, že naše kalendáre si pravidelne uchmatnú pódiové umiestnenia,“ rozhovoril sa riaditeľ zákazníckeho servisu známeho papierenského kombinátu Ľuboš Uhliar.

Duša stromu uchovaná v kráse. Taký je názov „bronzového“ ružomberského kalendára. „Priznám sa, toto spojenie som navrhol ja. Pointa bola v tom, že prvoplánové témy, ako je napríklad fotenie dreveníc, rozšírime o pestrejšiu škálu produktov z jednej úžasnej suroviny. Témou sa stalo drevo, ako umelecký výsledok transformačného procesu. Strom má svoju dušu a ona sa prenáša do výrobkov. Môže to byť napríklad chalupa, košík, sánky, koleso na voze a podobne. Takto bol stanovený leitmotív kalendára pre rok 2023,“ pokračoval vysvetľoval Ľ. Uhliar.

Autorkou fotografií je Ružomberčanka Eva Šlachtová. „Rozhodli sme sa osloviť lokálnu fotografku, ktorej srdcovkou sú práve prírodné scenérie a slovenské dedinky, najmä Liptov – Smrekovica, Vlkolínec. Zadanie nebolo celkom ohraničené, už vôbec nie zväzujúce. Evka poskytla množstvo materiálu, výber výsledných fotografií už bol kolektívnym rozhodnutím.“ pokračoval Ľ. Uhliar.

Nesmiem opomenúť meno Ľudmila Ujmiaková, ktorej práca stála za každým našim kalendárom, ostatných minimálne 25 rokov. Kolegyňa a konzultantka pre výber tém, druh papiera, tlačiara i grafika. Ako už neraz predtým, pečať grafického dizajnu konečnému produktu zasadil so svojim tímom Vladimír Lofaj, pedagóg zo Školy umeleckého priemyslu v Ružomberku,“ dodal Ľ. Uhliar.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia