Kam sa vybrať cez víkend? Tipy na víkendové podujatia

Kam sa vybrať cez víkend? Tipy na víkendové podujatia

RedakciaAktuality9.6.2023

V sobotu je pripravených niekoľko podujatí pre deti, ale na svoje si prídu aj milovníci športu, umenia a zábavy. V obciach Ľubochňa, Švošov, Komjatná a Ivachnová pripravujú Deň detí. Pre najmenších budú pripravené športové súťaže, hasičská štafeta, skákací hrad, jazda na koňoch, cukrová vata, bohatý bufet a sladké, ale aj vecné odmeny. Centrum voľného času Elán pozýva deti a rodičov na zábavné dopoludnie. Pre všetky deti bude pripravená sladká odmena, malá pozornosť a tombola. Základná škola s materskou školou Jozefa Hanulu v Liptovských Sliačoch pripravuje Juniáles materskej školy. A pre milovníkov umenia je pripravená sobotná tvorivá dielňa v galérií Ľudovíta Fullu. Prednáška spojená s workshopom bude na tému angažovaná výšivka.

V Ludrovej sa pripravuje VIII. ročník hasičskej súťaže Ludrovský železný hasič. Súťaž je aj 1. kolom Slovenskej ligy železných hasičov. Avšak z dôvodu pretrvávajúceho nepriaznivého počasia je toto podujatia zrušené. ŠKST Baničné Ružomberok organizuje súťaž družstiev v stolnom tenise. Víťazné družstvo získa na 1 rok "putovný pohár Dr.Huleja". Obec Ivachnová zas pozýva na I. ročník Behu v Ivachnovej. Trasa behu vedie cez obec Ivachnová, beh má dĺžku 5,5 km. Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok organizuje I. kolo Viessmann – pohár v letnom biatlone 2023 žiakov.

V nedeľu preberá štafetu detských podujatí obec Lisková. V Lúčkach sa uskutoční Poľovnícky deň, kde návštevníkov čaká ukážka vábenia jelenej zveri, prehliadka plemien poľovných psov, ukážka sokoliarstva, lesná pedagogika pre deti, výstava trofejí Poľovného združenia Komjatná a mnohé ďalšie. A v Liptovských Sliačoch sa uskutoční ojedinelej pohárovej súťaže historických hasičských motorových striekačiek PPS-8 pod názvom “Hasičské dedičstvo”.

Pre nadšencov turistiky je pripravených niekoľko výstupov. Turist klub Liptovské Sliače Vás pozýva na výstup na Krakovu hoľu. Občianske združenie Radičiná organizuje výstup zo Stratenej cez Občasný prameň na Havraniu skalu. Klub slovenských turistov Ružomberok organizuje výstup zo Zbyňova na Žibrid.

Sobota 10. jún

Deň detí v Ľubochni o 10:00

Deň detí vo Švošove o 10:00

Deň detí v Komjatnej o 12:30

Deň detí a otcov v Ivachnovej o 10:00

Juniáles v Liptovských Sliačoch o 15:00

Cesta rozprávkovým lesom v Čutkovskej doline o 10:30

VI. Memorial Dr. Huleja v stolnotenisovej hale v Ružomberku o 9:00

I. Beh v Ivachnovej o 16:00

I kolo Viessmann v Liptovskej Štiavnici

Nedeľa 11. jún

Deň detí v Liskovej o 14:00

I. Plieskanie bičom v Liptovských Sliačoch o 10:30

Hasičské dedičstvo v Liptovských Sliačoch o 13:00

Poľovnícky deň v Lúčkach o 14:00

Výstup na Krakovú hoľu

Výstup na Havraniu skalu

Výstup na Žibrid

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia