Kam sa vybrať cez víkend? Tipy na víkendové podujatia

Kam sa vybrať cez víkend? Tipy na víkendové podujatia

RedakciaAktuality11.8.2023

Ani nadchádzajúci víkend nebude núdza o kultúrne, spoločenské, či športové podujatia. Počas soboty Klub slovenských turistov organizuje Národný výstup na Kriváň, a pripravuje sa aj XXII. ročník Memoriálu Vladimíra Slimáka - výstup na Veľký Choč. Športovými podujatiami budeme pokračovať ďalej, v športovom areáli Pod skalami v Ružomberku sa uskutoční Čelenž dej Podskaly, Dobrovoľný hasičský zbor Ivachnová Vás pozýva na Pohárovú súťaž v požiarnom útoku, Slovenský zväz cyklistiky a TCK Zilina organizujú predposledné preteky v sérii Slovenského pohára MTB v zjazde na horských bicykloch a záver športovej soboty bude patriť futbalovému zápasu MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda.

Vlkolínske slávnosti vo Vlkolínci sľubujú bohatý kultúrny program. Je to najväčšie podujatie v roku vo Vlkolínci, ktoré sa bude konať na počesť 30. výročia zápisu Vlkolínca do zoznamu svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO. Pre všetkých milovníkov vína je pripravený II. ročník podujatia Hrabovský vínny potok. Pokračujú aj pravidelné letné podujatia Korýtko vlakom a bicyklom a Remeslo má zlaté dno vo Vlkolínci. Tento víkend vám svoje umenie predvedie drotárka Eva Biarincová. Dolnoliptovské kinobranie: Kino pod holým nebom sa presúva do Martinčeka. Premietať sa bude animovaný film Chlpáčikovia.

Pestrá ponuka podujatí pokračuje aj v nedeľu. Galéria Vlkolínec vás pozýva na koncert RK Jazz Band. V Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Bielom Potoku sa uskutoční Odpustová slávnosť a pozývame vás aj na púť k Panne Márii Snežnej v Trlenskej doline. Pokračuje aj podujatie Remeslo má zlaté dno a Korýtko vlakom a bicyklom. Ružomberské letné kino 2023 pozýva Do Parku Š. N. Hýroša. Premietať sa bude film Za všetkým hľadaj ženu.

Sobota 12. august

Korýtko vlakom a bicyklom v Ružomberku od 9:00
Remeslo má zlaté dno v Dome UNESCO Vlkolínec od 10:00
Tvorivé dielne vo Vlkolínci o 11:00
Vlkolínske slávnosti vo Vlkolínci o 13:00
II. Hrabovský vínny potok v Hrabove o 17:00
Dolnoliptovské kinobranie v Martinčeku o 20:30
Ružomberské letné kino v Ružomberku o 21:30
Športový deň vo Valaskej Dubovej o 12:00
5. kolo slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch
Pohárová súťaž v požiarnom útoku v Ivachnovej o 14:00
Čelenž dej Podskaly v Ružomberku o 8:30
MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda o 18:00
XXII. ročník Memoriálu Vladimíra Slimáka - výstup na Veľký Choč
Národný výstup na Kriváň

Nedeľa 13. august

Remeslo má zlaté dno v Dome UNESCO Vlkolínec od 10:00
Korýtko vlakom a bicyklom v Ružomberku od 9:00
Odpustová slávnosť v Bielom Potoku o 10:30
RJ Jazz Band vo Vlkolínci o 13:00

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia