Kamión priviezol vianočnú náladu

Kamión priviezol vianočnú náladu

RedakciaAktuality8.12.2022

Prišiel v rámci vianočnej kampane výrobcu nápojov. Jej súčasťou je hlavne návrat ikonického kamióna vo farbách značky v rámci roadshow po dvadsiatich slovenských mestách. Posledné roky príchod kamiónu znemožnila pandémia koronavírusu. Kamión brázdi Slovensko od 3. decembra, keď zavítal do Piešťan. V regióne Liptova sa zastavil jedine v Ružomberku.

Kampaň oslavuje nezastaviteľnú silu Vianoc spájať rodiny i priateľov, aby spoločne prežili nádherné sviatky v duchu motta „Kúzlo byť spolu“. „Kamióny sa stali obľúbenou tradíciou, ktorá prináša do českých a slovenských miest vianočné kúzlo. Vianoce si vždy nájdu cestu, aby spojili rodiny, priateľov a často aj úplne cudzích ľudí prostredníctvom spoločne prežitých kúzelných chvíľ,“ informovala Mária Drotárová, brand manažérka spoločnosti.

Kamión dorazil na Námestie A. Hlinku po 16. 00 h, kde ho očakávali stovky deťúreniec, ich rodičov, starých rodičov. Okolo kamióna bolo naozaj tesno a asi po dvoch hodinách už záujemcov o stretnutie a fotografovanie so Santa Clausom ubudlo. Do jeho izby s vianočným stromčekom prichádzali deti so vstupenkou, ktorú dostali od organizátorov zdarma. Niektoré potešili Santa Clausa aj básničkou, alebo pesničkou.

„Je tu veľmi veľa ľudí a ku kamiónu sa nedá dostať. Radšej som išla ďalej, aby som ako tak videla,“ posťažovala si 12 ročná Miriam. „Mne sa páči kamión. Je veľký,“ vyslovil svoje dojmy trojročný Dávid z Ružomberka. Na námestí pred radnicou boli aj stánky so suvenírmi a občerstvením, ktoré súviseli s akciou. Výťažok z predaja poputuje Slovenskému Červenému krížu (SČK).

„Vážime si pokračujúcu spoluprácu s Coca-Cola, ktorá každoročne v rámci vianočného podporuje naše aktivity. Vybranou čiastkou potešíme osamelých seniorov až v dvadsiatich mestách a obciach Slovenska, ktorí dostanú darčekové vianočné balíčky. Dúfame, že im takýmto darčekom spríjemníme vianočné chvíle,“ podotkla Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka SČK.

Celkovo spoločnosť, spoločne s účastníkmi podujatia, venuje Červenému krížu v Čechách a na Slovensku dohromady takmer 40 tisíc eur.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia