Kampaň Máte slinu?

Kampaň Máte slinu?

RedakciaAktuality1.3.2024

Celoslovenská kampaň Máte slinu je zameraná na podporu Národného registra darcov kostnej drene (NRDKD) SR. Jej cieľom je osloviť širokú verejnosť a motivovať nových darcov na registráciu v NRDKD a výrazne tak rozšíriť darcovskú základňu a tým aj pravdepodobnosť nájdenia vhodných darcov krvotvorných buniek na Slovensku.

Bližšie sa s kampaňou  mohli zoznámiť aj študenti Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku 28. februára. Dopoludnia tam zavítali zástupcovia nadácie Kvapka nádeje. Bližšie o uvedenej aktivite nám povedal kvestor KU Ján Kamoďa: „Podujatie Máte slinu sme pripravili so Združením miest a obcí Slovenska. Teší ma, že naši študenti privítali pozitívne uvedenú akciu. S organizátormi sme sa dohodli, že budeme rozvíjať spoluprácu s nadáciou. Predpokladáme, podpísať s nadáciou memorandum. Do NRDKD by sme chceli zapojiť čo najväčšie množstvo našich študentov. Pripravujeme propagovať zámer nadácie aj na našich internátoch.“

Nadácia Kvapka nádeje bola založená s cieľom trvale a kontinuálne podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí a to predovšetkým detí postihnutých nádorovým ochorením, ľudovo nazývaným rakovina.

„Veríme že naša snaha, vytvoriť na Slovensku pre malých onkologických a hematologických pacientov lekárske pracoviská a podmienky svetovej úrovne, ktoré pre nich môže predstavovať reálnu šancu na porazenie rakoviny, uzdravenie sa a záchranu života, osloví a motivuje subjekty a osobnosti kultúrneho, spoločenského a ekonomického sektoru rovnako ako aj širokú verejnosť na podporu charitatívnej činnosti a verejnoprospešných projektov, s cieľom dokázať, že chuť pomáhať druhým je pre slovenský národ charakteristická a je súčasťou ľudskej prirodzenosti ako aj zodpovednosti k ostatným,“ informoval Michal Kaľavský, správca nadácie Kvapka nádeje.

Informácie o kampani Máte slinu? Môžete nájsť na: www.mateslinu.sk

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia