Kaplnka na futbalovom štadióne je už požehnaná

Kaplnka na futbalovom štadióne je už požehnaná

RedakciaAktuality27.9.2018

Vedúci predstavitelia mestského futbalového klubu a vedenie mesta Ružomberok spojili myšlienku požehnania kaplnky na štadióne s prítomnosťou cirkevných predstaviteľov počas slávnostného otvorenia akademického roka na Katolíckej univerzite a inaugurácie nového rektora Jaroslava Demka. V stredu 26. septembra sa o 14.00 hodine v priestoroch futbalového štadióna odohral historicky významný moment, keď košický arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober spolu s ďalšími zástupcami Cirkvi slávnostne požehnal kaplnku sv. Krištofa, patróna cestovateľov, pútnikov a športovcov.

„Musím povedať, že na Slovensku niečo také nie je bežné, ale je to pekná vec. Myslím si, že nie len prítomnosť Katolíckej univerzity, ale aj to akú podobu má tento štadión a akí kvalitní hráči sú tu, vplýva na stúpajúce sebavedomie mesta Ružomberok a dvíha jeho úroveň. Sem som prišiel na prosbu vedúcich futbalového klubu a pána primátora požehnať nie len priestor, ale hlavne tú myšlienku. Každá práca, ale aj šport by mal byť robený s láskou. Ak je šport robený s vervou a zanietením, prináša výsledky. Mal by ľudí osloviť, spájať a ukázať, že sa oplatí bojovať“, opísal myšlienku požehnania kaplnky na futbalovom štadióne Mons. Bernard Bober.

Zriadenie a požehnanie kaplnky na futbalovom štadióne v Ružomberku sa podarilo aj za výraznej podpory majiteľa klubu Milana Fiľa. Podľa jeho vlastných slov, kaplnku nepostavili preto aby vyhrávali zápasy. Hlavným cieľom bolo skôr vytvorenie priestoru na poďakovanie sa hráčov za zdravie a za každý odohraný zápas. „Myslím si, že toto je len prvá etapa. Chceme ďalej pokračovať výstavbou ihriska, novej tribúny a ďalších vecí súvisiacich s dostavbou tohto štadiónu. Nazdávam sa, že keď bude toto dielo dostavané, malo by niesť meno po nejakej významnej osobnosti. Preto chcem v budúcnosti apelovať na to aby sa štadión premenoval na Futbalový štadión Andreja Hlinku. Či sa to podarí, uvidíme až časom,“ spresnil vízie do budúcnosti majiteľ klubu.

U primátora Igora Čombora vzbudila táto dôstojná a vznešená udalosť pocit hrdosti. Podľa jeho slov všetko so všetkým súvisí a kaplnka na futbalovom štadióne podľa neho môže priniesť športovcom duchovné obohatenie. Vyjadril tiež vďačnosť za to, že sa tejto zriedkavej, ale pritom vzácnej udalosti mohol aj osobne zúčastniť.

Športový a marketingový riaditeľ Dušan Tittel vyslovil veľké nadšenie v tom, že Ružomberok nasleduje veľké kluby ako napríklad Real Madrid, ktorý má svoju kaplnku na štadióne v Madride. Ocenil tiež prítomnosť cirkevných osobností a skutočne slávnostné požehnanie kaplnky. „Máme množstvo chlapcov z Liptova, Oravy aj zo Spiša, ktorí pochádzajú z hlboko veriacich rodín. Som rád, že tí, ktorí sú veriaci sa pred zápasom a niekedy aj po zápase poďakujú Pánu Bohu za to, že nad nimi držal ochrannú ruku,“ uzavrel Tittel.

(foto: Anežka Macková)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia