Kapra venovala trénerovi

Kapra venovala trénerovi

RedakciaAktuality19.12.2019

Bodku za tohtoročnými plaveckými tréningami dali plavci z plaveckého oddielu Ružomberok tradičným chytaním vianočného kapra.

Dorotka Macková vylovila kapra už po tretíkrát

Tretíkrát po sebe

„Podarilo sa mi chytiť kapra už tretíkrát po sebe,“ neskrýva svoje nadšenie plavkyňa Dorotka Macková. Tentokrát však vylovená ryba nepoputuje na štedrovečerný stôl u nich doma, ale plánuje ju dať trénerovi z lyžiarskeho výcviku.

Kedysi dávno dali tréneri loďku na vodu, prišiel Dedo Mráz, ako sme ho vtedy nazývali, ktorý mal vo vreci darčeky a priplával z malej vody do veľkej,“ vracia sa v spomienkach do svojich detských rokov tréner plaveckého oddielu, Marek Langšádl.

„Najväčšou atrakciou dnes ostal kapor, pretože aj keď sme mali Santa Klausa, deti sa vždy najviac tešili na kapra,“ dodáva. Aby aj najmenšie deti mali pocit, že sa na chytaní môžu podieľať, začínajú práve ony. Väčšinou sa im to však nepodarí a na pomoc im potom prídu staršie deti zo štvrtej dráhy. Keď vylezú z vody, potom ešte chytajú kapra staršie deti. Tento rok deti chytali troch kaprov.

Úlovok venovali

Krškovci sa o svoj úlovok podelili

Tobiáš a Eliáš Krškovci, ktorým sa tiež podarilo kapra vyloviť, sa na oplátku rozhodli svoj kapitálny úlovok venovať kamarátom z plaveckého oddielu.

„Máme také pravidlo, že ten, kto kapra chytí do rúk a dá ho na breh má o štedrú večeru postarané. Pokiaľ sa nestane to, že mu vkĺzne opäť do vody. Potom sa musí chytať znova,“ upresňuje tréner.

Tradičné vianočné ryby pochádzali z rybníkov v Bielom Potoku. Podľa slov trénera sú svižnejšie ako tie, ktoré predávajú pred obchodnými reťazcami.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia