Katolícka univerzita odložila oslavy 20. výročia

Katolícka univerzita odložila oslavy 20. výročia

RedakciaAktuality18.9.2020

„Mrzí nás to, ale nechceme, aby sa snaha pripomenúť si jubileum Katolíckej univerzity zmenila na riziko šírenia ochorenia COVID-19 medzi našimi zamestnancami, akademickou obcou a pozvanými hosťami,“ zdôvodnil rektor KU, Jaroslav Demko zrušenie plánovaných osláv. Ide predovšetkým o program oceňovania viacerých významných osobností cirkevného aj svetského života, ktoré sa zaslúžili o vznik a rozvoj KU. Ten bol plánovaný na stredu 23. septembra.

„Tieto oslavy za účasti viacerých významných hostí zo Slovenska i zahraničia nerušíme, ale presúvame do času, keď bude situácia priaznivejšia,“ dodal rektor J. Demko.

Dvadsiate výročie založenia jedinej katolíckej univerzity na Slovensku si okrem Veni Sancte môžeme najbližšie pripomenúť počas vystúpenia učiteľov a študentov katedry hudby v ružomberskej synagóge v stredu 23. septembra o 17.00 hod. Univerzita tiež vydala reprezentatívnu knižnú monografiu o svojom doterajšom pôsobení.

„Je v nej prehľad o pedagogických, vedeckých a ďalších tvorivých aktivitách na Katolíckej univerzite od jej vzniku až doteraz. Čitatelia v nej nájdu aj informácie o našich absolventoch, študijných programoch, nechýba prehľad vedeckých a edukačných projektov, medzinárodnej i domácej spolupráce vo všetkých oblastiach,“ priblížil monografiu rektor.

Katolícka univerzita v Ružomberku vznikla 1. júla 2000 s dvoma fakultami – pedagogickou a filozofickou. Postupne sa rozšírila aj o fakultu zdravotníctva a teologickú fakultu, ktorá sídli v Košiciach. Dnes v univerzitnom meste Ružomberok nájdete aj novú modernú budovu univerzitnej knižnice. KU dnes navštevuje takmer 3700 študentov zo Slovenska i Európy, ktorí si môžu vybrať zo 70 študijných programov. Aktuálny akademický rok začína 21. septembra 2020.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia