Katolícka univerzita privítala asi 300 záujemcov o štúdium 

Katolícka univerzita privítala asi 300 záujemcov o štúdium 

Monika DomenikováAktuality8.11.2023

Je 9 hodín ráno a pri Aule Katolíckej univerzity už postávajú noví záujemcovia o štúdium. Niektorí v družných debatách s inými, iní trochu nesmelo, ďalší prišli s rodičmi. Dôvodom ich návštevy je Deň otvorených dverí, ktorý je už na Katolíckej univerzite tradičným podujatím.  

Tento akademický rok sa otvorili dvere Katolíckej univerzity pre záujemcov o štúdium, ale aj širokú verejnosť v stredu, 8. novembra. „V minulosti sme toto podujatie robili väčšinou v druhom semestri,  ale vzhľadom na to, že sa chceme dostať do myslí budúcich potencionálnych študentov, premiestnili sme tento termín na skorší čas. V aule sa pritom odohráva približne hodinové predstavenie univerzity vo všeobecnosti a záujemcovia môžu diskutovať s bývalými zaujímavými absolventmi našich fakúlt. Čiže vždy je tam nejaký zástupca z pedagogickej fakulty, filozofickej fakulty, fakulty zdravotníctva. Zároveň v Košiciach realizuje naša teologická fakulta paralelne svoj Deň otvorených dverí,“ predstavuje koncept a myšlienku Dňa otvorených dverí Martin Pinkoš z Katolíckej univerzity v Ružomberku. 

Po tejto hodinovej prezentácii a diskusii sa pre návštevníkov otvorili brány fakúlt v Ružomberku. Potenciálni študenti tak presne zistili, čo ponúkajú jednotlivé fakulty Katolíckej univerzity. Počas obdobia pandémie pritom aj Deň otvorených dverí prešiel do online priestoru. Tento rok sa zúčastnilo približne 300 záujemcov. Niektorí pritom chodia len na úvodnú časť, iných zaujíma skôr činnosť priamo na fakultách. 

Vždy sa to snažíme, aby to bolo dynamické.  Tento rok sme to chceli trochu skrátiť, keďže si uvedomujeme, že ľudia si dnes mnohé  informácie vedia zistiť na internete.  Nosným programom je preto predstavenie univerzity prostredníctvom našich bývalých absolventov. Teraz sa napríklad študentom predstavil záchranár, ktorý robí neďaleko Bešeňovej a je absolventom fakulty zdravotníctva,“ doplnil Pinkoš. Študenti sa tiež dozvedeli aj o práci v tlačovej agentúre, ale aj o práci v sociálnej oblasti v charitnom zariadení. 

Bývalí úspešní absolventi Katolíckej univerzity hovorili o tom, prečo si zvolili Katolícku univerzitu, čo im to prinieslo a aký to malo význam pre ich ďalší profesijný život. „Našim cieľom je poskytnúť záujemcom o štúdium čo najviac informácií a nejakým spôsobom ich namotivovať,“ uzatvoril Pinkoš. 

Fotogaléria

Foto: Martin Pinkoš

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia