Keď horáky kraľovali v ružomberskom skiparku

Keď "horáky" kraľovali v ružomberskom skiparku

RedakciaAktuality11.10.2022

Vyzerá to tu ako počas vrcholnej zjazdárskej sezóny,“ zahlásili v nedeľu v Hrabove dlhoročná členka výboru Lyžiarskeho klubu Ružomberok Jana Štreitová. Počas celého víkendu sa veru poriadny ľudský had ťahal smerom k údolnej stanici kabinkovej lanovky. Dokonca až zo zjazdovky.

Do Malinô Brdo ski&bike family parku zavítali húfne predovšetkým vyznavači horských bicykloch zo všetkých kútov republiky. Prišli si ešte (možno) naposledy vychutnať azda najšpičkovejšie traily na Slovensku. Popritom sa snažili ukrojiť čo najviac jázd. Napriek dlhšiemu čakaniu, všade vládla pohodová atmosféra. Veď svojim spôsobom to bol bonus, akási ponuka navyše.

Celkove sme mali za sobotu a nedeľu cez tisícku ´kabinkárov´ samozrejme dominovali ´bikeri´. Túžili maximálne využiť úžasný víkend,“ povedala pre náš portál marketingová manažérka ružomberského strediska Marianna Luka. „Takmer všetky ostatné rezorty, až na pár výnimiek, už prestali ťahať lanovky. My sme v nedeľu predávali celodenné lístky na kabínku za zlacnenú cenu 10 eur, určite aj to bolo vábničkou. Konečne sa na nás usmialo tiež počasie, ktoré septembrovým víkendom veľmi nežičilo. Teraz to boli dva nádherné slnečné dni.“

Aj podľa oficiálnych informácií, mala to byť rozlúčka s letom na Málinom Brde. Stredisko však, po veľkom „boome“, uvažuje sa pridať ešte jeden „víkendík“. „Rozhodnutie padne vo štvrtok. Všetko bude závisieť od počasia,“ objasnila M. Luka.

Už teraz možno hovoriť o vydarenej letnej sezóne v ružomberskom skiparku. „Dostali sme sa na veľmi pekné číslo 25 tisíc návštevníkov, ktorí merali cestu hore lanovkou. A kopec ďalších inými spôsobmi,“ dodala M. Luka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia