Keď Korýtko jazdí na snehu

Keď Korýtko jazdí na snehu

RedakciaAktuality28.2.2022

Posledný februárový víkend patril aj Fašiangovým jazdám na Korýtku z ružomberskej železničnej stanice po Zápalkáreň. Išlo o novinku, ktorú pre záujemcov pripravili členovia Občianskeho združenia Korytnická železnica Ružomberok.

Po oba dni nám ľudia chodili a viaceré deti prišli v maskách. V sobotu sa vo vláčiku o náladu starala živá hudba, na fujare hral Ľubomír Lauko a v plnej permanencii boli tiež heligonkári z Bieleho Potoka a z Ludrovej. Akciu sme pripravovali, keď sa ešte nevedelo, aké v danom termíne budú pandemické opatrenia. Inak by bola otvorená aj stanica Zápalkáreň i s vlastným celodenným programom,“ rozhovoril sa šéf hostiteľského „ózetka“ Milan Baník.

Po oba dni netradičným fašiangom na koľajniciach celkom prialo aj počasie, pričom, čo sa týka slnka prívetivejšia bola nedeľa. „V sobotu išlo aj o menší unikát, veď prvý raz obnovené Korýtko premávalo po snehu,“ podotkol. M. Baník.

Keďže špecifický vláčik zažil fašiangový debut, sami hostitelia boli zvedaví, akú odozvu nájde vo verejnosti. „Previezlo sa okolo dvesto ľudí, čo považujem, pri prvom pokuse sa pekné číslo. Takisto nás tešia pozitívne ohlasy,“ vravel ďalej M. Baník.

Fašiang na unikátnej úzkorozchodnej trati tentoraz „zaskočil“ za Mikulášske jazdy, ktoré v decembri stopli covidové zákazy. „Nuž, uvidíme, čo bude ďalej, aj tento nový formát sa ľuďom páčil. Nechcem nič dopredu sľubovať, no možno okrem už zaužívanej letnej prevádzky, nahotujeme aj obe zimné spestrenia,“ dodal Milan Baník.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia