Keď na chvíľku sa zastaví aj čas

Keď na chvíľku sa zastaví aj čas

Ján SvrčekAktuality27.9.2023

Veru, čas beží. Možno si aj trochu nostalgicky povzdychnúť. Je však vždy milé, aj v zrelšom veku sa stretnúť so svojimi priateľmi, vrstovníkmi. Preto Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska (ZO JDS) v Ružomberku pravidelne raz do roka organizuje „stretávku“ svojich členov, jubilantov.

Tak tomu bolo aj včera (26. septembra), keď sa tí skôr narodení, čo dovŕšili okrúhle životné výročia, v rozpätí od 70 do 90 rokov, zišli v priestoroch Spojenej školy v Ružomberku. Bola ich vyše sedemdesiat.

Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, životnej skúsenosti, čo sa mu zračí v oku. Je krásny vďaka vráskam a strieborným vlasom, podľa slov ktorými sa prihovára vnúčatám. A je len na nás samých akí starí sa cítime.“ Týmito slovami privítala prítomných Janka Chlepková, predsedníčka ZO JDS v Ružomberku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na jubilantoch bolo vidno, že si vážia takéto pozvanie, a tešia sa, že sú spolu. V sále bolo živo, stretnutie sa nieslo v skvelej nálade, samozrejme, nechýbal ani smiech, či spev. Oprašovali sa (ne)dávne časy, príbehy, takisto naši dôchodcovia podebatovali o súčasnosti, navzájom sa pochválili, čo robili v lete a tiež preladili na svoje vnúčatá. Samozrejme, pozdvihli aj čašu vína. Pochutili si na dobrom jedle, koláčiku, kávičke. Všetko pre nich pripravili žiaci hostiteľskej školy pod vedením majstrov odbornej výchovy.

K žičlivej atmosfére slávnostného popoludnia prispel spevom i hrou na heligónku Matej Kmeť z Ludrovej a keď na želanie, pridal pesničku Čierny havran vodu pije, spolu s ním si zanôtili takisto hlavné postavy vydareného popoludnia, čiže celé "plénum"

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za ružomberskú radnicu prišiel oslávencov pozdraviť, vyjadriť úctu a zaželať im pevné zdravie a silu v seniorskom veku viceprimátor Róbert Kolár. Z jeho rúk dostal každý kvietok a k tomu druhý muž mesta pridal aj pár osobných a povzbudivých slov. Určite pre prítomných to bolo tiež veľmi pekné spríjemnenie všedných dní.

Foto: Jozef Olejník

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia