Keď pečiatka, tak do pasu

Keď pečiatka, tak do pasu

RedakciaAktuality25.6.2021

Cieľom projektu, ktorý je určený najmä pre rodiny s deťmi, je rastúca popularita turistických pečiatok navštevovaných miest. V turistickom pase nájdete zakreslené zaujímavé miesta Ružomberka a jeho blízkeho okolia. Držiteľ pasu môže v mesiacoch júl a august 2020 navštíviť sedem vybraných turistických lokalít, na ktorých mu bude poskytnutý odtlačok originálnej pečiatky. Po získaní aspoň piatich odtlačkov pečiatok si môže držiteľ pasu vyzdvihnúť na vybraných miestach darček na pamiatku.

Turistický pas Ružomberok je určený nielen pre návštevníkov mesta, ale aj pre jeho obyvateľov. Pri svojich potulkách môžete postupne spoznávať krásu našej prírody, bohatú históriu a turistické atraktivity.

Organizátori veria, že ružomberský turistický pas prispeje k zvýšeniu návštevnosti nášho regiónu a spríjemní pobyt v našom meste. Získať ich môžete bezplatne od 1. júla do 31. augusta (alebo do minutia zásob) v Informačnom centre Ružomberok, na ul. A. Bernoláka a v Dome UNESCO vo Vlkolínci.

Otlačok pečiatok získate na nasledovných miestach: 1. Mauzóleum A. Hlinku 2. Galéria Ľ. Fullu , 3. Hrad Likava, 4. Hrabovská dolina, pokladňa údolnej kabínkovej lanovky, 5. Dom UNESCO Vlkolínec, 6. Čutkovská dolina – areál Obrovo, 7. CykloKorytnčka, stanica Zápalkáreň.

Použiť pás môže len osobou v ňom zapísaná. Poskytnutie alebo predanie inej osobe nie je povolené. Pri strate pasu nebude poskytnutá náhrada.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia