Kino Kultúra otvorí svoje brány

Kino Kultúra otvorí svoje brány

RedakciaAktuality2.6.2020

Už tento štvrtok sa môžu Ružomberčania tešiť na znovuotvorenie Kina Kultúra.

„Program premietaní otvorí český film V SIETI, ktorý sa aj napriek bezpečnostným podmienkam dostáva k divákom naprieč celým Českom a slávi úspech,“ ozrejmila Zuzana Bakošová, vedúca kina.

Vstupenky si diváci budú môcť čoskoro zakúpiť online a v deň premietania 30 minút pred premietaním. „Všetky podmienky vstupu na premietania upresníme dnes, po vyhlásení vlády SR,“ doplnila Bakošová.

Počas uplynulého roka ružomberské kino Kultúra premietlo viac ako 670 predstavení a filmy videlo takmer 56 tisíc divákov. Oproti roku 2018, kedy prišlo takmer 51 tisíc návštevníkov, zaznamenali približne 10% nárast. Doposiaľ najviac návštevníkov bolo v roku 2017, kedy do kina meralo cestu viac ako 63 tisíc návštevníkov.

Na čo sa môžu diváci tešiť?

Eurokino:

Stvrtok 4. a sobota 6.6. o 18:00 hod.

V SIETI

Celovečerný dokument o zneužívaní detí na internete.

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru,, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. R: B. Chalupová a V. Klusák

Dokument, 90 min., MP15+, SK/CZ,OV, 2D/5/4€

Piatok 5.6. o 18:00 hod

BLOODSHOT

Vin Diesel sa v akčnom thrilleri podľa úspešného komiksu predstaví ako BLOODSHOT - supervojak, ktorý je vďaka armáde nanobotov v jeho žilách prakticky neporaziteľný. Ako sa však zachová, keď zistí, že spoločnosť, ktorá ho vytvorila, mu vyrába falošné spomienky a využíva ho ako zbraň? R: D. Wilson, hrajú: V. Diesel, E. Gonzalez, S. Heughan, T. Kebbell, G. Pearce...

Thriller, akcia, 109 min., MP15+, USA, ST, 2D/5€/4€

Filmová škôlka – kinečko uvádza:

Sobota 6.6. o 18:00 hod.

VPRED /ONWARD/

Film nás zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfskí bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili, či ešte vo svete existuje niečo magické.

Rodinný, animovaný, komédia, 112 min., MP, USA, SD, 2D/5€/4€

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia