Kino začína premietať. Nové tituly ale nemôže ponúknuť

Kino začína premietať. Nové tituly ale nemôže ponúknuť

RedakciaAktuality20.11.2020

Na jednom predstavení môže byť maximálne 100 divákov, pričom kapacita kina je 204 miest. V kine bude platiť systém šachovnicového sedenia. „Diváci si môžu kúpiť len každé druhé sedadlo, ale tí, ktorí sú spolu ako rodinní príslušníci, môžu sedieť pri sebe,“ upresňuje vedúca kina Kultúra, Zuzana Bakošová.

Hrať plánujú zatiaľ len piatok a sobotu

„Filmový trh je uzatvorený. Hoci my sa postupne otvárame, nemáme čo hrať. Preto to budú len staré tituly, ktoré boli predtým úspešné. Všetko bude závisieť od záujmu, možno by sme pridali aj ďalší hrací deň. Zatiaľ však plánujeme premietať piatok a v sobotu,“ uviedla Bakošová.

V piatok večer kino premietne jeden z najnavštevovanejších filmov, After: Sľub, v sobotu majú naplánovanú rozprávku Minna a továreň na sny, a film Ženská pomsta.

Ako k aktuálnej situácii uvádza Združenie prevádzkovateľov kín a Únia filmových distribútorov v spoločnom vyhlásení, segment filmového priemyslu je priamo viazaný na ostatné distribučné trhy vo svete, kde je trend opačný – kiná sa dočasne zatvárajú aj v krajinách, v ktorých boli doteraz otvorené. „Momentálne môžu distribučné spoločnosti ponúkať kinám len reprízové uvedenie filmových titulov,“ píšu vo vyhlásení.

Ponúkať budú úspešné tituly

„Distribúcia nefunguje. Kým sa nepustí európsky trh s filmami, nebudeme mať premiéry, lebo to by bolo ekonomicky stratové,“ doplnila Bakošová. Podľa jej slov zaraďovať chcú také filmy, o ktoré bol v minulosti veľký záujem. „Uvažujeme nad tým, že budúci týždeň zahráme film Šťastný nový rok, to je film z minulého roka, ktorý sa tešil veľkej návštevnosti. Veľký záujem bol napríklad aj o Fatimu, ktorú by sme tiež zaradili. To však bude závisieť od záujmu divákov,“ vysvetľuje Bakošová.

Občerstvenie len so sebou

V súčasnej situácii tiež platí zákaz konzumovania jedál a nápojov v priestoroch kina. „Kto bude mať záujem, môže si kúpiť občerstvenie pri odchode z kina. Stalo sa nám, že nám ľudia vopred nahlásili, či by sme im urobili čerstvé pukance. Občerstvenie však nemôžeme nikomu predať pri vstupe do kina, ale až keď ľudia vychádzajú von,“ upresnila Bakošová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia