Klačno open ťahákom pre nežné pohlavie

Klačno open ťahákom pre nežné pohlavie

RedakciaAktuality9.9.2021

Prišlo 22 mužov a rekordných 16 žien,“ rozhovoril sa šéf 12. ročníka tenisového turnaja rekreačných hráčov Klačno open v dvojhre Milan Sekera. „Ľudia sa k nám radi vracajú. Aj preto, že nejaký nevydarený zápas ich nepošle hneď domov. Každý si zahral do sýta, najprv v skupinách a potom v hornom, alebo dolnom ´pavúku´. Išlo o dva celodenné maratóny, v sobotu sme končili takmer za tmy a v nedeľu o pol siedmej večer. Účastníci si tiež pochvaľujú celkovú atmosféru a len pozitívne ohlasy boli i na tradičný ´gulášik´. Teší nárast žien. Niektoré na kurty pritiahli práve ich partneri. Nechýbali ani ružomberské hráčky.“

Záujemcovia chlpatú loptičku naháňali v troch mužských kategóriách (I. liga, II. liga a nad 60 rokov) a v jednej ženskej.

Na antukových dvorcoch Fitness centra California sme videli aj trénera ružomberských futbalistov Petra Struhára. „Už som tu bol pred dvomi rokmi na ´deblovom´ turnaji, keď som hral s Ľubom Repom. Nuž a teraz som využil voľný víkend, aj tak trochu na odreagovanie sa. Tešil som sa na to, že akcia vyšla cez reprezentačnú pauzu, inak by nebol na niečo podobné ani čas. Podujatie malo svoju kvalitu, boli tam hráči z rôznych regiónov. Vládla veľká pohoda, taká rodinná atmosféra a guláš musel chutiť každému. Navyše aj telo dostalo poriadne zabrať,“ vyznal sa Struhár, ktorému medzi prvoligistami patrila tretia priečka, keď v semifinále zostal na rakete Vladimíra Straňáka.

Top kategóriu mužov suverénne ovládol ružomberský tenista Juraj Bystričan. „Nebolo to také jednoduché, ako by sa zdalo z výsledkov. Zápasov počas dvoch dní bolo neúrekom. Slušná bola aj hráčska kvalita. Po nejakom čase som sa na Klačno open vrátil a po siedmich rokoch aj zase vyhral. Veľmi sa z toho teším. Asi každý sa v tamojšom areáli cítil len príjemne. Srdečné stretnutie, výborná organizácia a krásne počasie, čo k tomu viac dodať,“ pripojil svoje pocity J. Bystričan

Finálové výsledky – prvoligisti: Bystričan – Straňák 6:2, 6:0, (obaja Ružomberok), druholigisti: V. Hatiar – Ferenčík 0:4, 4:0 – 10:8 (obaja Ružomberok), ženy: Fleischerová (Ráztočno) – Lovašová (Levice) 6:1, nad 60 rokov: 1. Barták (Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia