Koledy zneli pri vianočnom stromčeku

Koledy zneli pri vianočnom stromčeku

RedakciaAktuality8.12.2022

Šesť známych vianočných kolied tento rok zaznelo v rôznych kútoch Slovenska aj v online prenose z Bojnického zámku 7. decembra o 18. 00 hodine. Súčasťou tohto ročníka akcie Slovensko spieva koledy boli aj obľúbené slovenské speváčky Barbora a Lenka Piešové, ktoré spievali zo sviatočne vyzdobenej Huňadyho sály na Bojnickom zámku.

Celou krajinou sa v jeden deň a jednu hodinu rozozneli obľúbené koledy ako symbol blížiacich sa Vianoc. Tento rok sa do podujatia zapojilo aj mesto Ružomberok. Približne 50 žiakov zo Základnej školy v Černovej a zo Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sa stretlo pri vianočnom stromčeku v pešej zóne. Kde zaspievali nasledovné koledy: Nesiem vám noviny, počúvajte! ,Narodil sa Kristus Pán, Poďme bratia do Betlehema, Búvaj Dieťa krásne, Vianoce, Vianoce a Tichá noc.

K deťom sa pridali aj okoloidúci a tak vytvorili vyše stočlenný spevokol. Pešou zónou sa niesli tóny piesní, ktoré navodili vianočnú atmosféru. Umocnil ju nielen vianočný stromček, ale aj betlehem. Ružombečania sa pridali k tisícom koledníkov po celom Slovensku, ktorí vytvorili krásnu predvianočnú atmosféru. „Som rada, že centrum mesta ožilo aj večer. Bola to pekné akcia,“ povedala pani Renáta. „Zastavili sme sa tu len náhodou, lebo ideme od mestského úradu, kde je vianočný kamión. Videli sme tu množstvo ľudí a počuli spev,“ povedal Martin z Liptovských Sliačov.

Do celoslovenskej akcie Slovensko spieva koledy sa zapojilo 41 miest a obcí. Z dolného Liptove bol medzi nimi jedine Ružomberok. Interpretmi sa stali napríklad žiaci základných škôl, ochotníci, folklórne skupiny, seniori.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia