Komédia prilákala priaznivcov ochotníkov

Komédia prilákala priaznivcov ochotníkov

RedakciaAktuality17.3.2023

Opala je ako kameň lásky, po ktorom dostala meno hlavná hrdinka inscenácie. Opál je už po stáročia symbolom šťastia, lásky, vášne a nádeje, posilňuje vôľu k životu a podnecuje k prejavom pozitívnych citov.

Práve preto sa dobrá duša Opala, ktorú stvárnila Jolka Magová, už nemôže prizerať, ako jej kamarátka Róza v podaní Magdalény Hrčkovej, márni dni myšlienkami na smrť. A tak sa rozhodne nájsť jej muža, ktorý by bozkával aj zem, po ktorej chodí. V mene kamarátky zareaguje na inzerát, čo do ich životov pritiahne pekného, bohatého muža, ktorého si zahral Peter Brtko. Pravda je taká, že naozaj uvedené kritéria spĺňal , ale len v mladosti. Teraz je z neho starý zhrbený pán, ktorý sa horko ťažko pohybuje a dokonca pomýšľa na smrť vo svojej vysnenej ďalekej krajine.

S príchodom muža na inzerát prišlo na scénu mnoho humorných zápletiek. O ne sa postarali aj ďalšie postavy Agáta, ktorú si zahrala Miroslava Raksová, ako aj jej manžel, ktorého stvárnil Alex Vrabko. Samozrejme, že Agáta prejavila veľkú starostlivosť o otca, ktorý si prostredníctvom inzerátu hľadá nevestu, aby takto unikol dcére. Táto má o otca veľkú starosť, lebo má uzavretú vysokú životnú poistku a bojí sa, že o ňu príde.

Komédia amerického dramatika a scenáristu Johna Patricka cez láskavý humor a nadhľad prináša nádej - nádej na zmenu, na lásku, na nový začiatok, na optimistické videnie seba a sveta. A presvedčil divákov, že vek je len číslo. Dramaturgiu hry v Manžel pre Opalu mala na starosti Marianna Stančoková, ktorú aj režírovala. Okrem toho pripravila pre ňu taktiež scénu a kostýmy.

Likavskí starosta Marian Javorka ocenil herecké výkony predstaviteľov komédie. Vyslovil im poďakovanie, že sa im podarilo naštudovať hru, ktorá má čo povedať všetkým generáciám. Reprízu komédie Manžel pre Opalu uvedú 19. marca o 15. 00 h v kultúrnom dome vo Valaskej Dubovej.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia