Konať dobro sa nosí

Konať dobro sa nosí

RedakciaAktuality2.1.2020

Aj vy máte vo svojich šatníkoch prebytok vecí, ktoré nepotrebujete a nechcete ich len tak vyhodiť? Máme pre vás skvelý tip. Veci môžete doniesť do Dobro-skrinky situovanej na Tmavých schodoch v Ružomberku a obdarovať tak neznámeho adresáta, ktorý sa im určite poteší.

Dobro-skrinka je projekt Spišskej katolíckej charity, ružomberskej Farskej charity a spolupráce mesta.„Farská charita v Ružomberku má k dispozícii málo priestoru na odkladanie nepotrebného šatstva a aj preto sa zrodila táto myšlienka, “ hovorí koordinátorka z Farskej charity v Ružomberku, Darina Obušeková. Podľa jej slov za projektom stojí inšpirácia aj zo zahraničia, kde sú dlhodobo rozbehnuté podobné programy.

Skrinka dobra funguje na princípe vzájomnej výmeny hmotných a duchovných vzťahov.

Keď si niekto odtiaľ vyberie napríklad kabát jeho vďakou má byť dobrý skutok. Akýkoľvek.. charita je založená na tomto princípe,“ popisuje zásadu úložného šatníka Obušeková. Oblečenie z Dobro-skrine by malo primárne pomôcť nielen ľuďom bez domova, ale komukoľvek v núdzi. Na to, aby mohla efektívne slúžiť sú na nej nalepené konkrétne inštrukcie.

Chceli by sme vyzvať ľudí, ktorí chcú pomôcť, aby vkladali do skrinky čisté veci a nestala sa odpadkovým košom. Ideálne je nosiť do jej regálov veci sezónne, ktoré sú najužitočnejšie v tomto období,“ dáva do pozornosti koordinátorka z Farskej charity Ružomberok .

„Služby skrine“ sú k dispozícii 24-hodín denne. Kedykoľvek môžete do nej oblečenie vkladať, respektíve z nej vyberať.

Obušeková zároveň vyzvala tých, ktorí chcú pomôcť, aby svoj úmysel vnímali s úctou. „Nech do nej veci len nevyhadzujeme, ale týmto spôsobom slúžime druhým," dodala.

Zdroj foto : autor, Farská charita Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia