Konferencia (aj) k výzve doby

Konferencia (aj) k výzve doby

Ján SvrčekAktuality20.5.2024

Katedra pedagogiky a psychológie Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku na stredu (22. mája) pripravila medzinárodnú vedeckú konferenciu Bezpečnosť školského prostredia – aktuálna výzva pre zamestnancov škôl. Spoluorganizátormi sú Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové a Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opave.

Podali sme projekt KEGA s názvom Bezpečnosť školského prostredia – nová výzva pre rozvoj vybraných kompetencií učiteľov základných a stredných, ktorý nám práve končí. V rámci neho bola naplánovaná aj táto konferencia. Plne si uvedomujeme, že momentálne ide o mimoriadne aktuálnu tému, avšak je to len náhoda, že to tak vyšlo,“ vysvetľovala prof. PhDr. Ingrid Emmerová, PhD., z pedagogickej fakulty hostiteľskej vysokej škola, ktorá je aj garantom stredajšieho podujatia.

Takáto konferencia, so začiatkom o 9:00 hod. sa na ružomberskej univerzite koná prvý raz. „Osobne by som bola veľmi rada, keby sme začali písať tradíciu. A takto sa stretávali raz ročne, pretože táto téma je veľmi široká. Nechcem však predbiehať,“ vravela ďalej I. Emmerová a dodala: „Prídu tiež kolegovia z iných škôl. Dokonca online budeme mať spojenie aj s Islandom.“

Foto: KU Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia