Koronavírus pomohol polícii pri zadržaní zlodeja

Koronavírus pomohol polícii pri zadržaní zlodeja

RedakciaAktuality8.4.2021

Päť rokov na úteku strávil 30-ročný Viktor z Ružomberka. Ešte v roku 2016 začala polícia, po vtedy 25-ročnom mužovi, pátrať, pretože mal ísť do väzenia za krádež.

„Mladý muž o svojej situácii vedel, zámerne si nepreberal zásielky a vyhýbal sa tak spravodlivému konaniu. Jeho následné kroky smerovali do zahraničia. Asi myslel, že po piatich rokoch na neho slovenské orgány zabudli a rozhodol sa vrátiť domov,“ informuje polícia.

Cestovanie počas pandémie nie je sťažené len pre slušných občanov, ale aj pre zločincov na úteku. Či už z odrazu objavenej slušnosti, či nevedomosti, alebo strachu pred postihom, sa Viktor rozhodol splniť do bodky mimoriadne protipandemické opatrenia a dobrovoľne sa zaregistroval do domácej karantény.

Policajti pravidelne kontrolujú dodržiavanie domácej karantény osôb, ktoré prišli zo zahraničia. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade.

O to väčšie bolo ich prekvapenie, keď zistili, že do domácej karantény sa na určitej adrese v Ružomberku prihlásil roky hľadaný Viktor. Ešte viac boli prekvapení, keď ho tam pri osobnej návšteve aj našli.

Odsúdený Ružomberčan, ktorý päť rokov unikal pred zákonom, bol ešte v ten istý deň eskortovaný tam kam patrí, do väzenia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia