Krásy i atrakcie Liptova predstavuje nové video o regióne

Krásy i atrakcie Liptova predstavuje nové video o regióne

RedakciaAktuality9.7.2020

Propagačné video sa bude používať na propagáciu regiónu na Slovensku aj v zahraničí. Zobrazuje v ňom pokoj v čarovnej liptovskej prírode a jej zákutiach, kopec atrakcií a zábavy vo vodných parkoch, horských strediskách a Liptovskej Mare, kilometre cykloturistických trás, bohaté tradície, kultúru aj lahodné gastronomické zážitky.

„Som Lipták a žijem tu, náš región má obrovské čaro, ktoré som sa snažil zachytiť a sprostredkovať ho divákom. Je mi jasné, že do troch minút som nemohol vtesnať všetky krásy a atrakcie Liptova, ale verím, že sa mi to podarilo aspoň sčasti a moje video bude peknou pozvánkou k nám do regiónu,“ povedal režisér a kameraman v jednej osobe Rastislav Hatiar, ktorý získal nejedno ocenenie na slovenskej aj svetovej úrovni.

Stojí napríklad aj za dokumentárnym filmom Vrcholová príťažlivosť odrývajúcim životný príbeh slovenského horolezca, himalájistu Petra Hámora.

„Liptov je región, ktorý treba zažiť. Aj v našom novom propagačnom videu ide o nefalšovaný Liptov s dychberúcimi horami, Liptovskou Marou, tradíciami, mestami, zábavou a všetkým tým, čím je Liptov jedinečný a vždy svoj. S prácou Rasťa Hatiara sme boli spokojní aj v minulosti, takže sme radi, že vznikol tento film očami človeka, ktorý svojej práci rozumie a dokáže nadchnúť pre región aj širokú verejnosť. Verím, že nás Slováci podporia, toto leto obzvlášť a aj po vzhliadnutí nového propagačného videa pri svojich potulkách po krajine neobídu Liptov,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Video spot o Liptove zrealizovala Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV aj vďaka prostriedkom z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 7 200 eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia