Krásy Ružomberka a Liptova na nových 360-stupňových fotografiách

Krásy Ružomberka a Liptova na nových 360-stupňových fotografiách

RedakciaAktuality21.12.2020

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov sa stará o pozitívnu propagáciu jedného z najkrajších kútov Slovenska. Praktickou pomôckou pre tých, ktorí ešte váhajú nad návštevou Liptova, môžu byť dve stovky letne ladených fotografií v 360-stupňovom prevedení.Môžete si ich pozrieť TU.

Úchvatné zábery na Čierny Váh, dopĺňajú dych berúce fotografie Liptovskej Mary, liptovských kopcov, dolín, centier miest, až po tunajšie vodné parky.

„Zachytiť krásu Liptova na bežných fotkách nie je vždy jednoduché. Aj preto sme sa rozhodli pre 360-stupňové fotografie panorámy, ktoré dokážu v lepšej perspektíve zvečniť naše hory, turistické atrakcie a lokality, na ktoré sme právom hrdí a sú cieľom dovoleniek a návštev státisícov ľudí ročne. Zároveň bolo naším cieľom, v čase mnohých obmedzení cestovania, doniesť Liptov priamo do obývačiek, mobilných telefónov či tabletov,“ povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

A podarilo sa, výsledkom sú dve stovky nádherných fotiek, ktoré plánujú v budúcom roku doplniť o zimné pohľady.

Liptáci rozdelili fotografie do štyroch hlavných kategórií - voda, horské strediská, doliny a kopce, mestá, dediny a ich kultúrne pamiatky. Záujemcovia si môžu vychutnať pohľady na Liptovskú Maru, Čierny Váh, Čutkovskú dolinu, Veľký Choč, Čereňovú skalu, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Vlkolínec, Pribylinu či Východnú,“ dodala manažérka OOCR Katarína Šarafínová.

Nielen práca vonku a vrtochy počasia spôsobili, že sa musel tím tvorcov vracať na miesto výroby aj opakovane. Štáb asi nezabudne na výrobu na vojenskom cintoríne Háj – Nicovô v Liptovskom Mikuláši, kde bola akurát v čase prvej návštevy školská exkurzia plná detičiek, ktoré doslova poletovali v priestore. Skúškou nervov zase bolo mesiac a pol trvajúce vybavovanie povolenia na natáčanie dronom v Kvačianskej doline, ktorá sa nachádza v najvyššom, teda piatom stupni ochrany prírody.

Projekt financovala OOCR Región Liptov aj z prostriedkov z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške takmer 8000 eur.

Zoznam 360-stupňových panorám:

Voda: Čierny Váh, Liptovská Mara, Vodný park Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Kúpele Lúčky

Horské strediská: Jasná, Nízke Tatry, Malinô Brdo ski & bike family park

Doliny a kopce: Baranec 2 184 m n.m., Veľký Choč 1 611 m n.m., Ďumbier 2 043 m n.m., Poludnica 1549 m n.m., Sidorovo 1099 m n.m., Mini farma Sidorovo, Čerenova skala, Skalka v Liptovskom Hrádku, vyhliadková veža v Pavčinej Lehote, Lúčanský vodopád, Vrbické pleso, Hrabovská dolina, Kvačianska a Prosiecka dolina – Vodopád Červené piesky, tiesňava Vráta, vyhliadka Malý Roháč, Čutkovská dolina – Čutkovská priehrada, Chata pod Kozím

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia