Kúpa nového mikroskopu by mala zvýšiť úroveň Vojenskej nemocnice

Kúpa nového mikroskopu by mala zvýšiť úroveň Vojenskej nemocnice

RedakciaAktuality3.12.2018

Ešte koncom novembra zakúpila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok (ÚVN) - FN pre Ústav klinickej mikrobiológie nový moderný mikroskop. Mikroskopická zostava umožňuje mikroskopické pozorovanie v normálnom prechádzajúcom svetle, polarizovanom svetle, s možnosťou mikroskopie s fázovým kontrastom, s mikroskopiou v tmavom poli a v odrazenom UV svetle s fluorescenciou.

"Naša nemocnica sa už niekoľko rokov snaží udržať medzi najlepšími nemocnicami na Slovensku. Prispieva k tomu samozrejme veľká ochota a snaha našich zamestnancov o poskytovanie čo najlepšej zdravotnej starostlivosti. Udržať sa v popredí nám umožňuje široký záber kvalitných zdravotníckych výkonov, ktoré poskytujeme na najvyššej úrovni," povedala Petra Dišková, hovorkyňa ÚVN. Ako ďalej uviedla, vysokú úroveň nemocnice je možné udržať iba neustálou snahou o skvalitňovanie zdravotnej starostlivosti, čoho súčasťou je aj pravidelná obnova zdravotníckej techniky a prístrojov na jednotlivých pracoviskách.

Tento nový mikroskop navyše umožní rozšírenie mikrobiologickej laboratórnej diagnostiky o ďalšie metódy, ktoré doposiaľ neboli využívané. Prístroj bol zakúpený formou verejného obstarávania a cena bez DPH je 13 706 eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia