Kúpou obrazov prispeli na dobré veci

Kúpou obrazov prispeli na dobré veci

RedakciaAktuality7.12.2019

9. ročník Vianočnej aukcie výtvarných prác žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku sa uskutočnil deň pred Mikulášom v tamojšej synagóge. Zorganizovala ju uvedená umelecká škola v spolupráci s mestom Ružomberok

Históriu akcie detských výtvarných prác začali písať v roku 2011. Vedenie ZUŠ našlo podporu u predstaviteľov ružomberskej radnice. K nim patril aj zástupca primátora Stanislav Bella, ktorý v tejto súvislosti uviedol: „Som rád, že som mohol byť od začiatku pri vzniku tejto akcie, ktorá prezentuje talenty detí. Žiaci krásne predstavili predstavili svoje diela. Aj to svedčí, že v škole sa ich darí všestranne vychovávať."

Na aukcii vydražili všetkých 30 diel.

V minulých rokoch sme financie využili na modernizáciu našej učebne počítačovej grafiky, výťažok z niekoľkých ročníkov sme darovali detskému oddeleniu Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Vlani sme sa rozhodli, že peniaze venujeme našim malým výtvarníkom," uviedol riaditeľ ZUŠ Ľ. Fullu Marcel Dúbravec.

Doplnil, že z finančných zdrojov pripravili pre žiakov výlet do bábkového divadla v Žiline. Začiatkom budúceho roka plánujú pre nich pripraviť niečo podobné. „Nazdávam sa, že deti si to zaslúžia. Predávali sme ich prácu, ich talent,"doplnil Marcel Dúbravec.

Tohto roku na aukcii vydražili 30 prác za celkovú sumu 835 eur. Obrazy predávali pri vyvolávacej cene 15 eur. Pri jednom dielku sa suma vyšplhala až na 70 eur. Autori vytvorili obrazy rôznymi technikami a najčastejšie na nich dominovali zvieratá, príroda, architektúra. Išlo o námety, ktoré boli nejakým spôsobom veľmi blízke k ich tvorcom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia