Kvôli koronavírusu budú jazdiť autobusy opäť inak

Kvôli koronavírusu budú jazdiť autobusy opäť inak

RedakciaAktuality19.3.2020

Mestská hromadná doprava bude fungovať podľa grafikonu, ktorý platí pre sobotu. Vyplýva to zo záverov rokovania vedenia mesta.

MHD zadarmo nebude

Zároveň sme sa dohodli, že nebudeme akceptovať požiadavku troch poslancov, pána poslanca Patrika Habu, Karola Javorku a Ľubomíra Kubáňa, aby sme zaviedli bezplatné cestovanie v MHD. Toto rozhodnutie sme urobili na základe konzultácie s odborníkmi z oblasti virológie, ktorí takýto krok zásadne neodporúčajú,“ uviedol na sociálnej sieti viceprimátor Michal Lazár.

Nateraz teda samospráva k tomuto kroku nepristúpi. Mesto pritom prijalo viaceré opatrenia v MHD, ktoré majú znížiť riziko nákazy koronavírusom. Do autobusu môžu vstupovať len ľudia s rúškom, pričom aj šofér musí mať rúško. Na sedadlá za šoférom a vedľa neho si cestujúci nesmú sadať, preto sú vymedzené páskou. „Myslíme, že takéto opatrenia pomôžu zabráneniu šírenia koronavírusu v našom meste,“ doplnil Lazár.

Zmeny sa dotknú aj prímestských liniek

Autobusy v celom Žilinskom kraji budú od štvrtka 19. marca počas pracovných dní premávať ako v sobotu. Ako informuje Žilinský samosprávny kraj, nové preventívne opatrenie súvisí najmä s ochranou zdravia vodičov i cestujúcich. Aj v prímestských linkách ružomberského okresu je možný vstup len s rúškom zakrývajúcim tvár a nosovú časť. Okrem tohto povinného ochranného prostriedku župa odporúča aj ochranné rukavice.

Autobusy pritom sú pravidelne dezinfikované.

Aktuálny harmonogram platných cestovných poriadkov pre Liptov a Oravu:

https://bit.ly/2U0KdEv

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia