Ľ. Kubáň: Navštívili nás zástupcovia dvoch rozdielnych generácií

Ľ. Kubáň: Navštívili nás zástupcovia dvoch rozdielnych generácií

Ján SvrčekAktuality1.5.2024

Keď sme postúpili do finále Slovenského pohára, len tak neformálne sme sa bavili s pánom Fiľom, že by sme sa deň pred zápasom stretli u nás na úrade. Som veľmi rád, že Milan Fiľo prišiel aj s úžasným futbalovým velikánom Antonínom Panenkom a mladým ambicióznym trénerom Jaroslavom Köstlom. Všetci spoločne ideme tiež podporiť našich chlapcov do Košíc,“ uviedol k vzácnej návšteve ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

Keď Československo sa v sedemdesiatom šiestom stalo majstrom Európy, ja som mal len rok a nejaké týždne. Avšak ten obrovský úspech a rozhodujúci ´dloubák´ Antonína Panenku v penaltovom rozstrele proti Nemcom, je niečo, čo stále žije v celej našej spoločnosti. Prvý raz som sa teraz osobne stretol s pánom Panenkom. Bol to veľký zážitok a zároveň česť,“ odkryl svoje pocity primátor Ružomberka.

Kým hrdina z Belehradu vlani oslávil „sedemdesiat päťku“, tak Kôstl, má ešte len 34 rokov a už aj bohatú futbalovú históriu za sebou. „Navštívili nás zástupcovia dvoch rozdielnych generácií. Keby nie Ružomberka, možno dnes Jaroslav Köstl by nebol pravou rukou Ivana Haška pri českom ´nároďáku´. Veď v ružomberskom klube, ako športový riaditeľ, urobil prvý vážny krok v ´dospeláckom´ futbale,“ pokračoval, trochu aj s úsmevom Ľ. Kubáň.

Samozrejme, pri rozhovore s dolnoliptovským „richtárom“ sme nemohli obísť dnešný sviatok „koženej“ v metropole na východe republiky. „K zápasu s Trnavou musíme pristúpiť maximálne zodpovedne a s pokorou. Verím, že hráči a celý realizačný tím sú nastavení na maximálny výkon. Budem tuho držať palce i modliť sa, aby po dlhej dobe Ružomberok zase získal významnú trofej a potešil našich ľudí,“ vravel ďalej Ľ. Kubáň.

Ružomberský tím v úvodných kolách Niké ligy veľa radosti svojim fanúšikom neprinášal. Zlom a výrazný nastal až po príchode českého kouča Ondřeja Smetanu. „Nový tréner v úvode to mal veľmi ťažké. Začal dvomi ligovými prehrami, no potom nastala výrazná zmena. Ondřej Smetana ušil chlapcom správnu taktiku, dal dokopy fantastickú partiu a dostavili sa i výsledky. Je pravda, že v poslednom kole základnej časti pri našom mužstve stáli aj všetci svätí, ale aj to k športu patrí, keď k výsledkom idete tvrdou prácou v ústrety. Tiež za nemalé pozitívum považujem, že v kádri máme reprezentantov do 21 rokov, čo je cenný vklad do budúcnosti,“ uzavrel Ľubomír Kubáň.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia