Laureátmi medzinárodných cien Trebbia 2019 aj Slováci

Laureátmi medzinárodných cien Trebbia 2019 aj Slováci

RedakciaAktuality17.6.2019

„Pochádzam z Heľpy. Život na Horehroní nikdy nebol jednoduchý a to, čo ľuďom pomáhalo prežiť ťažké časy bola vzájomná súdržnosť, pomoc a tiež umenie – hudba, spev, úcta k tradíciám. Toto prostredie ma formovalo, tak som bol vychovaný. K rešpektu k hodnotám a k ľuďom, ktorí ich tvoria,“ týmito slovami zareagoval na zisk ocenenia Milan Fiľo.

Milan Fiľo, známy podnikateľ a filantrop získal ocenenie v kategórii podpora kultúry a umenia. Trebbia je európske ocenenie, zrodené v pražskom Kostole sv. Rocha ako prirodzený dejinný priesečník skoro tisícročného duchovného vývoja na tomto mieste. Vzniklo ako výraz uznania a poďakovania umelcom, mecenášom a podnikateľom. Návrhy kandidátov na cenu Trebbia predkladajú Nadačnému fondu Trebbia osobnosti a inštitúcie zo všetkých krajín sveta. Laureátov vyberá Medzinárodný nominačný komitét, ktorý tvoria známe osobnosti zo sveta kultúry, biznisu a politiky.

"V kategórii za celoživotné dielo si toto prestížne ocenenie v nedeľu večer prevzal klavírny virtuóz, pedagóg a manažér, profesor Marian Lapšanský, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie," informovala agentúru TASR tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova. Záštitu nad 18. ročníkom benefičného galavečera prevzali ministri kultúry Českej a Slovenskej republiky - Antonín Staněk a Ľubica Laššáková.

Záznam priameho prenosu Ceny Trebbia 2019 si môžete pozrieť na:
https://m.youtube.com/watch?v=BdJfjRZnjHQ

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia