Letná sezóna bola porovnateľná s minulými rokmi

Letná sezóna bola porovnateľná s minulými rokmi

RedakciaAktuality9.10.2019

Skladba návštevníkov pozostávala tak, ako po iné roky zo všetkých možných skupín, od vyhľadávačov adrenalínu, či relaxu cez dôchodcov až po rodiny s deťmi,“ rozhovoril sa pre náš portál, vedúci Informačného centra Ružomberok Milan Kolčák.

Turistov, ktorí sa zastavili v informačnom centre najviac zaujímali Vlkolínec, turistické trasy, cyklotrasy, hrad Likava a všeobecne sa informovali o možnostiach vyžitia a atrakcií v regióne. Najviac klientov bolo zo Slovenska, nasledovali Česi, Poliaci, Izraelci, Maďari, a rusky hovoriaci turisti.

Skupiny, ktoré navštívili infocentrum boli, tak ako po iné roky, rozmanité. „Od vyhľadávačov adrenalínu, či relaxu cez dôchodcov, až po rodiny s deťmi. Musíme sa priznať, že tento rok sme sa viac venovali klientom, na úkor toho sme zanedbávali iné aktivity, ktoré vykonávame. Po otvorení do našej kompetencie pribudla aj prevádzka vo Vlkolínci, Dom UNESCO, ktorý zažil svoju prvú letnú sezónu,“ približuje Kolčák.

Informačné centrum v Ružomberku ponúka návštevníkom servis, ktorý pozostáva z komplexných informácií o meste a regióne. Pre návštevníkov vytvára zázemie, kde sa dokážu zorientovať s ponukou regiónu. Dozvedia sa, čo sa kde práve deje a čo sa pripravuje.

Veľmi úzko spolupracuje s oddelením regionálnej politiky. Momentálne pripravujú novú stránku Vlkolínca, ktorá je nutnosťou, nakoľko aktuálna nezodpovedá technickým štandardom a veľa vecí na nej už nefunguje. Taktiež na konci roka končí jej zhotoviteľ s technickou podporou. „Nová stránka Vlkolínca bude spustená v testovacej verzii do konca roka, ale bude obsahovať len základné informácie. Následne na to bude začaté jej napĺňanie relevantnými informáciami a do hlavnej sezóny by mala byť v plnej prevádzke,“ informuje nás o plánoch, vedúci Informačného centra Ružomberok.

Letnú sezónu budeme vyhodnocovať v ročnej správe, kde zároveň budeme analyzovať aj názory návštevníkov mesta a regiónu,“ ukončil náš rozhovor Milan Kolčák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia