Letné kino prichádza do ružomberských sídlisk

Letné kino prichádza do ružomberských sídlisk

RedakciaAktuality12.8.2019
Včerajšie letné kino na Klačne

Letné kino je projektom Jána Bednárika, jedného z primátorských kandidátov v posledných komunálnych voľbách. V jeho predvolebnom programe bolo zlepšiť kultúru v meste, a preto sa v minulom roku rozhodol organizovať filmové podujatia na sídliskách pod holým nebom. Pre veľký záujem Ružomberčanov sa nápad rozhodol zopakovať aj tento rok. „Organizujeme to preto, lebo to v Ružomberku chýba,“ odpovedá Ján Bednárik, súčasný viceprimátor mesta Ružomberok, ktorý letné kino financuje z vlastných zdrojov.

„Dôvod je ten, že život na sídliskách je mŕtvy, kino je večer dobrým oživením a do Ružomberka treba vniesť život,“ dodáva viceprimátor.

Nápad technicky sám aj zrealizoval: „Nakreslil som to, vyrobil celú konštrukciu, dohodol som sa s firmou, ktorá mi to ozvučila, oficiálne som objednal cez agentúru všetky potrebné veci na premietanie, zaplatil licencie a kino malo veľký úspech,“ vysvetľuje Bednárik zároveň aj dôvod, prečo s letným kinom pokračuje aj tento rok.

Program bude na všetkých sídliskách

Letné kino začalo na Klačne v pondelok 12. augusta a do 31. augusta sa bude postupne presúvať do ďalších sídlisk. Diváci sa môžu tešiť na rozprávky Čertovské pero, Bela a Sebastián a Fantastické zvery.

Premietanie začína vždy o 20:00 a nasledujúcim programom:

Klačno

13.8.2019, utorok, Bela a Sebastián

14.8.2019, streda, Fantastické zvery

Baničné

15.8.2019, štvrtok, Čertovské pero

16.8.2019, piatok, Bela a Sebastián

17.8.2019, sobota, Fantastické zvery

Ulica Silbigera

19.8.2019, pondelok, Bela a Sebastián

Hrboltová

23.8.2019, piatok, Čertovské pero

24.9.2019, sobota, Bela a Sebastián

Roveň

29.8.2019, štvrtok, Čertovské pero

30.8.2019, piatok, Bela a Sebastián

Roveň - Tatranská

31.8.2019, sobota, Fantastické zvery

O filmoch

ČERTOVSKÉ PERO

Príbeh nás zavedie do malého pokojného mestečka Švindľov, kde miestni žijú svojim bežným životom remeselníkov a sedliakov a možno ani netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pekelnou pobočkou Šupvidly. Hriechy v pekle zapisuje, spravodlivo a neomylne, kúzelné pero z kohúta samotného Lucifera. Každý hriešnik má v pekle založenú vlastnú zložku a vždy, keď sa zložka zaplní, čertovské komando si nasadí kúzelné rohy a chvost a vyrazí na povrch, aby hriešnika priviedlo do pekla. Jedného dňa však čertovské pero prestane fungovať. Lucifer sa rozhodne poveriť doručením nového čertovského pera na pobočku trocha zmäteného čerta Bonifáca. Je to najlepšia úloha, aby sa mladý čert ostrieľal v ľudskom svete. Žiaľ, prvá Bonifácova skúsenosť v mestečku je, že mu miestny podvodník kúzelné pero ukradne. Spustí sa rad udalostí, kedy mestečko ovládnu miestni špekulanti, lenivci a podvodníci, ktorým sa dokonca podarí uväzniť aj samotného vládcu pekiel. Ostáva už len na Bonifácovi, aby v sebe našiel odvahu a lásku, oslobodil mestečko i Lucifera a získal si ruku krásnej Grétky.

Bella a Sebastián

Záverečná časť trilógie o priateľstve medzi Sebastiánom a Bellou.

Od posledného príbehu o priateľstve medzi Bellou a Sebastiánom prešli už dva roky.
Z Belly sa stala medzičasom mama troch rozkošných šteniatok a zo Sebastiána je už veľký chlapec.
Pierre a Angelina budú mať čoskoro svadbu a snívajú o novom živote, niekde inde, mimo hôr...Čo však Sebastián rázne odmieta.
Do hôr však nečakane prichádza Joseph, bývalý majiteľ Belly, ktorý je skalopevne rozhodnutý získať Bellu späť. Sebastián si uvedomuje aké nebezpečenstvo Belle a šteniatkam hrozí a rozhodne sa urobiť všetko preto, aby ich ochránil.

Fantastické zvery a ich výskyt

J. K. Rowlingová vás pozýva zažiť novú éru sveta čarodejníkov.
Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov...

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia