Letný muzikantský tábor Primášikovia absolvovalo 15 nadaných detí

Letný muzikantský tábor Primášikovia absolvovalo 15 nadaných detí

RedakciaAktuality8.8.2018

V tvorivých dielňach s malými muzikantmi pracovali lektori a hudobníci Michal Noga, Milan Veróny a Adam Harmata.

"Primášikovia boli rozdelení do troch skupín, pracovali v dopoludňajších a popoludňajších vzdelávacích blokoch, v ktorých získali nové informácie, ale aj prax v oblasti hudobnej interpretácie v rámci regionálnych špecifík," uviedla metodička pre tanec, folklór a voľnočasové aktivity LKS Michaela Košová.

Dodala, že tvorivé dielne, ktoré deti absolvovali, slúžili aj na vzájomnú konfrontáciu, aby účastníci vedeli rozlíšiť herné štýly z jednotlivých oblastí.

Zápal a nadšenie primášikov pre svoju záľubu sa rozliehal po Liptovských Sliačoch aj vo večerných hodinách. "Vynikajúci kolektív nechcel nechať nič na náhodu a nové hudobné bloky trénovali v každej voľnej chvíli. Primášikovia však majú aj jednu pridanú hodnotu, a to priateľstvá, ktoré počas dielní vznikajú. Nielen spoločným hraním, ale aj spoločnými zážitkami a výletmi, ktoré v Liptovských Sliačoch a okolí deti absolvovali," dodala.

Podujatie Primášikovia bolo súčasťou celoročného projektu LKS s názvom Muzikanti kde ste? Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia, spolufinancovaný bol Žilinským samosprávnym krajom a s finančným prispením Národného osvetového centra.

(tasr, foto: TASR - Štefan Puškáš)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia