Letný prázdninový formát aj s výživným Mrázikom

Letný prázdninový formát aj s výživným Mrázikom

RedakciaAktuality19.8.2022

Z iniciatívy Občianskeho združenia Ružomberčan a za finančnej injekcie akciovej spoločnosti Mondi SCP, sa skončilo pohybové leto v športovom areáli Základnej školy Zarevúca. Utorky a štvrtky na miestnom tartane, či zelenej tráve niektoré „decká“ už mali, keď boli doma, pravidelne „zabukované“.

Vlani v lete som chodil na biatlonové tréningy pod Lúčny Hríb do Liptovskej Štiavnice. Páčilo sa mi to, tak som pokračoval aj tu. Rovnako išlo zábavu, o pekné spestrenie prázdnin, veď nechýbala ani ´sranda´. Najviac ma zaujali strelecké tréningy. Z behov, to boli skôr kratšie vzdialenosti,“ vyznal sa včera 10 – ročný Maroš Glemba, ktorý sa venuje aj plávaniu. „Všetko sa mi páčilo, aj tréneri. Najviac sme sa skamarátili s mladým Peťom Krškom, jeho sestry Lucie sme sa trochu hanbili,“ pripojil chalan zo Základnej školy na Bystrickej ceste.

Hoci Natália Mikulová patrí do pyramídy MBK Ružomberok, tiež veľký zážitok mala zo streľby z laserových pušiek. „Bolo to niečo nové, čo som ešte nikdy nezažila,“ vravela 12 – ročná „kočka“ zo Základnej školy Zarevúca. „Ale aj ostatné aktivity boli fajn. Dobre som si tu zatrénovala. Akurát pri hre na Mrázika, keď trvala dlho, som sa až tak netešila. Celkove je to zábava, lenže keď ste často Mrázikom, už ani nevládzete.“

Útulný „areálik“ a tréningové pomôcky pri pohľade na rozžiarené očká detí a ich úsmevy, pripomínali trblietavé ozdôbky. Bola to spontánna, nenútená radosť z pohybu, z behu, skokov, či ďalších pohybových aktivít.

Prázdninová atletika na Zarevúcej včera dopísala svoju štvrtú kapitolu. „Určite budeme v tejto krásnej a zmysluplnej tradícii pokračovať,“ vyhlásila za O.Z. Ružomberčan Janka Streitová. „Sama som sa stretla s veľmi pozitívnymi ohlasmi u detí a ich rodičov. Takže je to svojim spôsobom i záväzok. Nadovšetko treba vyzdvihnúť, že si chlapci a dievčatá zašportovali, že sa organizovane a pod odborným dohľadom hýbali. Vysoko si vážim všetkých trénerov, ktorí do tohto projektu išli, pričom každý ho svojim spôsobom niečím obohatil. Úžasný realizačný tím vytvorili predseda a tréner Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu Ľuboslav Palguta, dekan Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Peter Krška, jeho deti, aktívni atléti Peter a Lucia a učiteľka telesnej výchovy a bývalá basketbalová reprezentantka Dagmar Huťková. Všetkým patrí veľké poďakovanie, že si mene takéhoto ušľachtilého poslania, ukrojili zo svojho času.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia