Leto u Hýroša spestrí kultúru v Ružomberku

Leto u Hýroša spestrí kultúru v Ružomberku

RedakciaAktuality30.6.2020

Mesto Ružomberok a Kultúrny dom Andreja Hlinku v Ružomberku predstavili program kultúrneho leta s názvom Leto u Hýroša 2020. V zozname organizovaných podujatí sa nachádza viac ako 40 predstavení. Informáciu pre náš portál potvrdil hovorca primátora a zároveň spoluorganizátor podujatia, Viktor Mydlo.

Na akcie sa môžu priaznivci tešiť počas mesiacov júl až september 2020.

Otvárací koncert bude streamovaný na sociálne siete a zlatým klincom kultúrneho leta bude prvý ročník Fullových dní,“ prezradil Mydlo.

Doplnil, že tri dni v týždni budú vyhradené pre rôzne vekové a záujmové skupiny. Každú stredu v týždni sa môžu priaznivci histórie tešiť na podujatie Spoznaj mesto so sprievodcom, ktoré bude sprevádzané certifikovanou sprievodkyňou cestovného ruchu Miriam Považanovou.

Piatky budú venované koncertom kapiel, určeným predovšetkým pre mladých a dospelých. V zozname nájdete domáce kapely, úspešných účastníkov Bratislavských jazzových dní, či kvalitné amatérske zoskupenia.

Nedele budú podľa spoluorganizátora V. Mydla venované najmenším a seniorom. Počas kultúrneho leta sa v Parku Š.N. Hýroša predstavia ružomberské stálice RK Jazz Band, známy ružomberský spevák Jozef Ivaška a o program pre deti sa postará divadelné štúdio RosArt. Do programu sa zapojí aj dychová kapela Supranka, ktorá si pri príležitosti 50. výročia od založenia, odnesie cenu primátora mesta za významný rozvoj kultúrneho života v Ružomberku.

Do kultúrneho leta sme zaradili aj sprievodné programy, ktoré mesto ani kultúrny dom neorganizujú. Ide predovšetkým o obľúbené premietanie Bažant kinematograf, či podujatie Liptov Fest Online - streamovaný koncert kapely Hrdza priamo z Vlkolínca,“ doplnil Mydlo.

Na všetkých podujatiach nájdete drobné občerstvenie priamo na mieste a k dispozícii budú verejné toalety, ktoré sú v podvečerných hodinách obvykle zatvorené.

Viac informácií, ako aj kompletný zoznam akcií nájdete čoskoro na stránke mesta a Kultúrneho domu Andreja Hlinku. Novinky môžete sledovať aj na facebookovom profile Mesta Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia