Líder ružomberských ekoaktivistov: Ďalšie obvinenie z brutálneho útoku, v bare tiekla krv!

Líder ružomberských ekoaktivistov: Ďalšie obvinenie z brutálneho útoku, v bare tiekla krv!

RedakciaAktuality14.2.2019

Miestny aktivista a politik, ktorý má dve tváre. Počas ostatných piatkov bojuje za čistý vzduch v Ružomberku a proti zápachu z papierní, no tma a anonymita mesta odhaľujú jeho temnú stránku. Patrik L., ktorý spolupracuje s OZ Ochrana ovzdušia Dolný Liptov a kandidoval do parlamentu i mestského zastupiteľstva má na krku ďalší vážny problém so zákonom: Najnovšie, počas minulej piatkovej noci mal brutálne napadnúť svojho známeho, ktorému spôsobil vážne zranenia. Pritom nejde o prvý prípad, kedy sa meno Patrik L. spája s brutálnym násilím voči slabším.

Piatok, 8.februára, bar v srdci Ružomberka. Patrik L. mal náhodne stretnúť svojho bývalého kamaráta Martina S. Ten mu v čase, kedy aktivista kandidoval ako miestny politik dokonca pomáhal s organizáciou niektorých podujatí. Teraz však prišlo ku konfliktu, pri ktorom Martin S. zinkasoval od Patrika L. niekoľko tvrdých rán priamo na tvár. Útočník prestal, až keď krv tiekla prúdom. Výsledok? Doba liečenia až do 14 dní, jazvy na tvári možno na celý život. “Môžem potvrdiť, že sa v bare odohral incident,” povedal nám svedok, ktorého meno máme k dispozícii v redakcii. Incident potvrdila aj polícia: “Polícia v Ružomberku eviduje uvedenú udalosť a vykonáva objasňovanie priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Okolnosti udalosti sú predmetom šetrenia, resp. objasňovania priestupku.”

Zdroj: patoluptak.com

Politika v pozadí

Po niekoľkých neúspešných pokusoch vo veľkej i malej politike je dnes Patrik L. v Ružomberku opäť verejnou osobou, tentokrát ako líder protestov voči papierňam, ktoré pred takmer mesiacom spolu s obyvateľmi mesta zaskočil technický problém. Ako sa to stalo?

V pondelok 21.januára to Ružomberčania po rokoch pocítili opäť: Ich pamäť „osviežil“ zápach šíriaci sa zo závodu Mondi SCP, ktorý v ten deň zosilnila hmla a nepriaznivé počasie spolu so smogom z neďalekej preťaženej cesty. Krátky výpadok spaľovacieho systému pre zanesené potrubie vo fabrike síce nebol nebezpečný, avšak siričitany, ktoré sa nedokázali rozptýliť, ľudí v meste nepotešili. Papierne medzičasom sľúbili opatrenia, zápach pominul. Jedno však ostalo:

Protestné zhromaždenia organizované aktivistami okolo Patrika L., ktorý sa v tejto téme ako aktivista angažoval aj v minulosti. Aj z jeho aktivity na sociálnych sieťach je zrejmé, že mu záleží na tom, aby sa na zhromaždeniach zúčastnilo čo najviac ľudí. Hneď do prvej facebookovej pozvánky podľa štatistík sociálnej siete investoval niekoľko stoviek eur. Čo však zostáva nedopovedané?

Patrik L., ružomberský podnikateľ so športovým príslušenstvom sa v posledných parlamentných voľbách neúspešne, zo symbolického 111-teho miesta na kandidátke uchádzal o mandát poslanca parlamentu, a to bo boku ostrieľaných politikov z OĽaNO. Jeho politické ambície tu však neskončili, o funkciu mestského poslanca za tú istú stranu zabojoval aj vo voľbách komunálnych, a to za sídlisko Klačno. Opäť neúspešne. „Ja som napríklad netušil, že pán L. má za sebou politickú minulosť a keďže nám to na facebooku neoznámil, nemám istotu, že nie som využívaný v nejakej ďalšej kampani,“ hovorí pán Ľubomír K., ktorý sa jedného zhromaždenia zúčastnil.

História surových násilností

Ak by sa voľby konali dnes, je otázne, či by dlhoročný aktivista Patrik L. mohol za OĽaNO kandidovať opäť, pretože okolo jeho osoby sa hromadia dôkazy o násilí, ktoré mal páchať na bezmocných obetiach bez rozdielu veku. Problémy, do ktorých sa dostal podľa ľudí z jeho okolia súvisia s jeho prchkou, agresívnou, dokonca nezvládateľnou povahou. Počas predvolebnej kampane o jeho osobe vznikla anonymná webstránka, podľa ktorej má byť účastníkom hneď niekoľkých trestných činov, podložených výpoveďami svedkov a autenticky pôsobiacimi úradnými rozhodnutiami.

Podľa týchto zdrojov mal Patrik L. napríklad brutálne zmlátiť a dokopať mladého, takmer neplnoletého zamestnanca za porušenie pracovnej disciplíny. To však nie je všetko: S bitkou a zraneniami mal odísť aj jeden zo zákazníkov jeho obchodu Adam Sport, ktorý si „dovolil“ reklamovať zakúpený tovar. Podľa skenov listín z webu bol dokonca za tento skutok Okresným súdom v Ružomberku právoplatne odsúdený za prečiny výtržníctva a ublíženia na zdraví. A do tretice, ako tvrdí web: „Drobná autonehoda (Patrik L.) skončila tak, že 68-ročný starček skončil v krvi s vybitým zubom a roztrhnutou perou. Patrik L. ťažko chorého suseda trafil päsťou najprv pod jedno oko, potom pod druhé oko a nakoniec mu dal priamu ranu päsťou do zubov. Pikantné je, že do krvi zbitý dôchodca je domový dôverník a sused Patrika L..“

K incidentu sme oslovili aj aktivistu Patrik L. ten však do uzávierky nezareagoval.

Výstrižok dokumentu Okresnej prokuratúry v Ružomberku, zdroj: patoluptak.com

Tému budeme sledovať i naďalej.

Zdroj: Archív

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia