Likavskí hasiči sprejazdnili cestný ťah

Likavskí hasiči sprejazdnili cestný ťah

RedakciaAktuality30.1.2022

V tejto súvislosti požiadalo krajské operačné stredisko o zásah Dobrovoľný hasičský a záchranný zbor (DHZ) v Likavke, aby uskutočnilo výjazd na odčerpanie vody v uvedenej lokalite. Informoval veliteľ DHZ v Likavke Miroslav Brtko.

„Na zásah sme vyslali jedno vozidlo Iveco Daily a štyroch hasičov. Po príjazde na miesto sme zistili, že cestné dažďové vpuste sú kompletne upchaté. Preto veliteľ zásahu vydal pokyn na použitie motorového kalového čerpadla a elektrického kalového čerpadla s elektrocentrálou na odčerpanie vody z komunikácie. Trvalo nám to asi hodinu, do 10. 43 h,“ konštatoval M. Brtko.

Likavskí hasiči svoju pripravenosť preverili aj 28. januára počas spoločného cvičenia s firmou Safiris v Centre sociálnych služieb Likava (CSS) v Likavke. Ich úlohou bolo zlikvidovať požiar na jednom oddelení tamojšieho zariadenia.

Po príjazde na miesto vytvorili prieskumnú skupinu, ktorá zistila, že požiar bol lokalizovaný zamestnancami CSS. Veliteľ jednotky preveril s vedúcim zamestnancom, či boli evakuovaní všetci klienti oddelenia a vydal pokyn zasahujúcej jednotke na kontrolu požiaroviska. Na záver ešte likavskí hasiči precvičili so zamestnancami CSS nácvik hasenia ohňa s prenosnými hasiacimi prístrojmi.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia