Liptov plný atrakcií

Liptov plný atrakcií

RedakciaAktuality1.6.2020

Hoci Liptov ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi niekedy jeho návštevníci narážajú na problém ako si rýchlo vyskladať vhodný program. Liptáci preto pripravili nový online projekt Liptov s deťmi, ktorým uľahčili rodičom výber výletov a programu s ich ratolesťami. Dostupný je jednoducho cez webstránku regiónu visitliptov.sk alebo aplikáciu Liptov.

Vďaka rozdeleniu na šesť základných kategórií záujmu napomôže za veľmi krátky čas vyskladať program na malý výlet, denný program či dovolenku na viac dní,“ informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV .

Projekt je už podľa jej slov v online prostredí dostupný a jeho oficiálny štart naplánovali symbolicky na Medzinárodný deň detí.

Slováci teraz veľmi pozorne sledujú možnosti kam ísť s deťmi na výlety či dovolenku a niekedy je ťažké sa zorientovať v širokej ponuke. Špeciálne náš región je destináciou, kde sa rozhodne rodiny s deťmi nudiť nebudú. Pobyt v našich horách je určite dobrá voľba,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV, Darina Bartková. Doplnila, že rodičom chceli uľahčiť výber zo širokej škály možností regiónu a preto to urobili za nich. Podľa Bartkovej vďaka projektu Liptov s deťmi si z pohodlia domova, veľmi jednoducho cez internet alebo smartfón vyberú výlet či vyskladajú dovolenku podľa svojej chute.

„Samozrejmosťou je u všetkých našich prevádzok dodržiavanie aktuálnych hygienických nariadení a vďaka online nastaveniu projektu aj možnosť veľmi flexibilne reagovať na prípadné zmeny a ďalšie uvoľňovanie režimu, ktoré veríme čoskoro príde,“ doplnila Darina Bartková.

Projekt Liptov s deťmi tvorí šesť oblastí záujmu - výlety do prírody, náučné výlety, miesta oddychu či vodné a zábavné parky. „Hoci vodné parky verejnosť teraz navštíviť nemôže, tak všetci veria, že sa aj to čoskoro zmení a Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, Bešeňová, vodný svet Gothal v Liptovskej Osade či Aqua Vital Park v Lúčkach otvoria svoje brány,“ konštatovala Šarafínová.

Projekt je podľa jej slov akýmsi živým zoznamom plným nápadov ako deti zabaviť, niečo ich naučiť, či rozhýbať. Realizuje ho Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia