Liptovské múzeum pripravilo program k Mesiacu úcty k starším

Liptovské múzeum pripravilo program k Mesiacu úcty k starším

RedakciaAktuality11.10.2023

Mesiac Október bol v decembri 1990 Valným zhromaždením Organizácie spojených národov vyhlásený za Mesiac úcty k starším. Mesiac október nám každoročne pripomína, že tak, ako po lete prichádza jeseň, prichádza po mladosti jeseň života. Pripomína nám, že si máme vážiť a ctiť starých ľudí.

Liptovské múzeum sa chce priblížiť všetkým cieľovým skupinám  - žiakom, dospelým a zvlášť seniorom, k čomu prispieva aj vybudovaný bezbariérový prístup. Pre skôr narodených návštevníkov sú počas októbra, mesiaca úcty k starším, pripravené podujatia aj rôzne zvýhodnené aktivity.

„Liptovské múzeum pripravilo pre seniorov, kluby dôchodcov a pre klientov centier sociálnych služieb podujatie UCTIME SI STAROBU, ktorého súčasťou je prehliadka výstav a  expozícií so sprievodným výkladom a podľa záujmu zúčastnených tvorivá dielňa, zameraná na jemnú motoriku. Tieto podujatia budú v Liptovskom múzeu v Ružomberku prebiehať do konca októbra 2023,“ hovorí Ľubica Drusková, kultúrno-výchovná pracovníčka múzea. Organizované skupiny seniorov klientov centier sociálnych služieb v Ružomberku majú v októbri na prehliadku múzea vstup voľný. Na podujatie je potrebné vopred sa objednať telefonicky (+421 907 847 232), mailom (lubica.druskova.kvc@liptovskemuzeum.sk) alebo osobne.

Liptovské múzeum v sídelnej budove v Ružomberku organizuje celoročne pre seniorov cyklus pravidelných pondelkových stretnutí „MÚZEUM PRE SENIOROV“ a  „KREATÍVNE V MÚZEU“. „Počas týchto podujatí si môžu návštevníci prezrieť nielen stále expozície a aktuálne výstavy, ale aj zhotoviť si na tvorivých dielňach rôzne zaujímavé predmety.  Na tieto stretnutia nie je potrebné vopred sa objednať. Vstupné je 2,00€,“ dodáva Drusková.

Okrem toho v októbri prebieha v Liptovskom múzeu v Ružomberku už 55. ročník Medzinárodného salónu umeleckej fotografie „FOTOFORUM RUŽOMBEROK 2023“ , tiež je tu výstava plagátov, ktoré dokumentujú „Čím sme žili pred sto rokmi“, a výstava „Liptovské Sliače na dobových fotografiách“, ktorá potrvá do 21.11. 2023.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia