Liptovské múzeum v Ružomberku ožilo kreativitou, aj takto môžete tráviť letné dni

Liptovské múzeum v Ružomberku ožilo kreativitou, aj takto môžete tráviť letné dni

RedakciaAktuality25.6.2019

Tvorivé dopoludnie v múzeu má už svoju tradíciu a tradične doň zavítajú rovnaké tváre. Aj to svedčí o tom, že dámy sa do múzea rady vracajú. Keď sa však spojí ich kreatívna umelecká duša so šikovnými rukami, vznikajú nádherné výtvory. Do miestnosti na najvyššom poschodí Liptovského múzea vás privedie vrava žien, ktoré sa radia, ako spraviť svoj výtvor čo najlepšie a najkreatívnejšie.

„Pre nové záujemkyne vždy vytvoríme niečo nové, novú techniku, ktorú ich naučíme. Často sa pripoja aj ostatné, ale niektoré si tu robia svoju prácu, ktorú začali na minulom stretnutí,“ vysvetľuje Ľubica Drusková, kultúrno-výchovná pracovníčka v Liptovskom múzeu v Ružomberku, ktorá vedie kreatívne stretnutia od začiatku.

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, ktoré majú chuť vyrábať vlastné veci alebo majú v sebe hand made posolstvo. Občas sa tu nájde i kreatívny muž alebo deti. Taktiež je to dobrý tip na trávenie letných dní. „Pôvodný názov bol Múzeum pre seniorov a podnadpis posedenie pri čaji a skutočne to tak je, dámy si ju posedia, niečo pekné vyrobia, prípadne si môžu ísť pozrieť aj expozíciu alebo aktuálnu výstavu. Občas máme aj prednášku,“ dopĺňa Drusková. Počas rokov, ktoré múzeum organizuje kreatívne posedenia, sa vytvorila skvelá partia dám, ktoré sú si zároveň aj nápomocné „Niektoré ženy sú veľmi šikovné, napečú nám koláče alebo torty, takže my sa tu máme výborne,“ pochvaľuje si Ľubica. Naposledy sa naučili novú techniku, takzvanú Pergamano, na ktorú potrebovali isté doplnky a pomôcky. Pred každým podujatím ich koordinátorka zverejní. Dnes to bol napríklad hrubší pauzovací papier, farebný výkresový papier, servítky, lepidlo, špendlík, kružidlo, bielu pastelku a podobne - všetko, čo má doma takmer každá žena. Inšpirujte sa do letných dní, možno v sebe nájdete i neodhalený potenciál.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia