Liptovské múzeum v Ružomberku pripravilo vianočný program

Liptovské múzeum v Ružomberku pripravilo vianočný program

RedakciaAktuality26.11.2019
Podujatia sú určené pre všetky generácie aj školy (Autor: Zuzana Rojíková)

Pomaly sa blíži zima a s ňou aj aktivity a podujatia Liptovského múzea zamerané na Vianoce. Ako je zaužívané, aj tento rok plánuje múzeum realizovať vianočný kultúrno-výchovný program Vianočné zvyky a tradície. Jeho pätnásty ročník otvoria 4. decembra 2019 od 9.00 – 12.00 hod.

V programe budú účinkovať deti z DFS Liptáčik a svojou prácou a výrobkami sa prezentujú ľudoví výrobcovia (drotárka, rezbári, pernikárka), ale aj žiaci niektorých základných a umeleckých škôl či klienti zariadení sociálnych služieb . Podujatie je súčasťou Ružomberského adventného kalendára 2019.

Vianočné nebo

Liptovské múzeum v Ružomberku už po deviaty krát pripravuje vo štvrtok 12. decembra 2019 o 10.00 hodine kultúrne podujatie Vianočné nebo. Ide o program troch generácií, ktoré bude opäť súčasťou Ružomberského adventného kalendára 2019.

V programe, tak ako každý rok, budú účinkovať deti zo Spojenej školy - Špeciálnej základnej školy v Ružomberku, mladí dospelí klienti z Centra sociálnych služieb TROJLÍSTOK a seniori z Centra sociálnych služieb LIKAVA v Likavke. Pôjde tak o predstavenie troch generácií, ktoré si pripomenú Vianoce tradičným spôsobom.

„Veríme, že si nájdete čas a prídete do Liptovského múzea povzbudiť účinkujúce deti aj mladších a starších spoluobčanov žijúcich v zariadení sociálnych služieb, ktorí sa na Vás vždy tešia a prežiť spolu s nimi nádhernú atmosféru blížiacich sa najkrajších sviatkov v roku Vianoc,“ pozýva Ľubica Drusková z Liptovského múzea v Ružomberku.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia