Liptovské múzeum vydáva vlastné podcasty

Liptovské múzeum vydáva vlastné podcasty

RedakciaAktuality5.8.2021

„Spustili sme naše podcasty, a tak vám vždy na konci mesiaca budeme prinášať nový diel podcastu. Budeme sa v nich venovať nielen dejinám, ale aj prírode, umeniu, národopisu a spoločnosti, teda všetkým témam o ktoré sa Liptovské múzeum ako fondová regionálna inštitúcia s vlastivedným charakterom zaujíma,“ uviedol riaditeľ Liptovského múzea Michal Kovačic.

Múzeum už vydalo prvé dva podcasty a plánuje tak robiť pravidelne na konci kalendárnych mesiacov. Prvý z podcastovje o významnom tlačiarovi Karolovi Salvovi, ktorý na prelome 19. a 20. storočia priniesol na slovenský knižný trh množstvo zaujímavých publikácií. Autorsky ho pripravila historička Mgr. Viera Kunová a hlas podcastom prepožičala etnologička Mgr. Kristína Falťanová.

https://open.spotify.com/episode/4xTUDEsun1nU95o18VFd5

Druhy diel podcastu Liptovského múzea, ktorý vyšiel na konci júla, je venovaný ceste unikátnych bronzových mečov z Martinčeka, ktoré môžete obdivovať na expozícii archeológie. Podcast autorsky pripravila archeologička a kurátorka Liptovského múzea Simona Sliacka a hlas patrí etnografke Kristíne Falťanovej.

https://open.spotify.com/episode/5EesD6GX2npJll24mcdnhR

Podcast nájdete aj v aplikáciách Spotify, Breaker, GooglePodcasts, Pocket Casts, RadioPublic a Anchor.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia