Liptovskí poľnohospodári sa zapoja do zajtrajšieho protestu, doprava bude obmedzená

Liptovskí poľnohospodári sa zapoja do zajtrajšieho protestu, doprava bude obmedzená

RedakciaAktuality21.2.2024

Po utorkovom proteste poľnohospodárov, ktorí zablokovali poľnohospodárskymi strojmi cesty a v niektorých mestách na Slovensku výrazne obmedzili dopravu, sa situáciu zopakuje zajtra. Má ísť o najväčší protest v dejinách Slovenska. Na cesty prvej, druhej i tretej triedy má vyraziť štyri tisíc farmárov s vyše 2200 kusmi poľnohospodárskej techniky.

Zapojí sa aj Liptovská poľnohospodárska a potravinárska komora, ktorá zvolala na zajtra 22. februára protest. Počas neho sa poľnohospodári budú pohybovať po meste na traktoroch, kombajnoch, nakladačoch a iných strojoch. Takto chcú poukázať na kritickú situáciu v poľnohospodárstve na Slovensku.

„Protest začne o približne 11.00 hod. Presúvať sa budú z Ivachnovej po hlavnom cestnom ťahu cez Ružomberok až po križovatku do Dolného Kubína. Odtiaľ pôjde kolóna do centra Bernolákovou ulicou a späť na hlavnú cestu v smere do Liptovského Mikuláša. Pokračovať budú po Bystrickej ceste až k STOP SHOP-u,“ informuje mesto.

Protest sa uskutoční aj v Liptovskom Mikuláši. Polícia žiada všetkých motoristov, aby rešpektovali zmenenú dopravnú situáciu a obmedzenia v čase konania akcia. Vodičom odporúča využiť alternatívne trasy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia