Lisková: Kultúrny dom odovzdali do užívania po dvojmiliónovej rekonštrukcii

Lisková: Kultúrny dom odovzdali do užívania po dvojmiliónovej rekonštrukcii

RedakciaAktuality9.9.2021

Zrekonštruovaný kultúrny dom v obci Lisková, okres Ružomberok, tento týždeň odovzdali do užívania. Náklady v rámci stavebných úprav, nadstavby a prístavby dosiahli 2,3 milióna eur, obec ich pokryla prevažne z vlastných zdrojov. Informovalo o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) na svojej webovej stránke.

Starosta Liskovej Jozef Murina priznal, že výstavba kultúrneho domu nebola jednoduchá a nezaobišla sa bez komplikácií - prvá firma sa počas prác dostala do likvidácie a stavbu nedokončila. Problémy postupne vyriešili a za prispenia nového zhotoviteľa sa stavbu podarilo dokončiť. "Vybudovali sme moderné a reprezentačné priestory veľkej sály, reštaurácie, kuchyne, malej zasadačky, knižnice, obecného úradu i sociálnych zariadení. Nechýba ani osobný a nákladný výťah. Podarilo sa nám vytvoriť moderné, zmysluplné a ucelené dielo, ktoré sa zapíše do histórie našej obce," povedal.

Predseda ZMOS-u Branislav Tréger zdôraznil, že hoci sa výstavba nezaobišla bez problémov, vo finále sa v Liskovej podarilo urobiť veľmi pekné dielo. "Bude nepochybne využívané nielen domácimi, ale i obyvateľmi okolitých obcí," uviedol. Kultúrny dom v Liskovej začali stavať v roku 1959. Vtedajšie vedenie obce ho pre nedostatok financií nedostavalo, urobilo tak Jednotné roľnícke družstvo pod Chočom Lisková, ktoré ho prevádzkovalo od roku 1967. V roku 2011 kultúrny dom odkúpila opäť obec.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia