Lisková oslavuje 770 rokov

Lisková oslavuje 770 rokov

RedakciaAktuality19.7.2022

V tomto roku obec Lisková oslávi svoje 770. výročie založenia. Nie sú to síce okrúhliny, ale po dvoch rokoch, kedy nebolo možné pripraviť hromadné podujatie pre občanov sa v obci rozhodli pre oslavu spojenú s bohatým kultúrnym programom.

Pred pandémiou začali novú tradíciu obecného podujatia Lisková sa zabáva, ktorej vdýchli festivalovú atmosféru. V tomto roku podujatie spojili spolu s oslavami 770. výročia. Termín je stanovený na 23. júla 2022 (sobota) tradične, na futbalovom ihrisku v Liskovej.

Program bude zostavený pre všetky vekové kategórie. Pre najmenších sú pripravené detské atrakcie a pre ostatných rozmanitý hudobný program, v rámci ktorého dostali priestor domáci hudobníci a interpreti, ale aj osvedčené hudobné telesá. Deň odštartuje Duo Musica , po ktorých bude pokračovať Gypsy Dávid band. Pre našich rodičov a starých rodičov zaspieva a náladu urobí pani Gizka Oňová. "Tento rok sme zvolili žiadaný repertoár stálice československej hudobnej scény – skupiny Kabát. Najlepšie hity prinesieme v revivalovej verzii. Nemenej bláznivú atmosféru urobia pre svojich fanúšikov TOME & Vintage Boyz a Edgar, ktorí sa stávajú čoraz známejší. Nemohli sme neosloviť aj hudobnú skupinu, ktorá v Liskovej urobila poriadnu zábavu na poslednom podujatí Rock Reunion . Som si istá, že mnohí sa tejto voľbe potešili. Netradične zakončíme deň veľkou Odies video party DJ Kinga. To sme v Liskovej ešte nemali, tak verím, že tentokrát to bude veľmi príjemné ukončenie osláv. Nebude chýbať dobré jedlo a pitie. Občania, ktorí majú záujem predávať svoje hande made výrobky tiež dostanú svoj priestor," hovorí Mgr. Simona Jánošová, poslankyňa obecného zastupiteľstva, predseda Kultúrno športovej komisie. A dodáva: "Tešíme sa, že si každý nájde to svoje, čo mu urobí krajší deň a hlavne veríme, že podujatie bude pozitívnym odkazom pre všetkých, ktorí chcú stráviť čas s priateľmi, susedmi, rodinami v príjemnom prostredí v dobrej nálade a s úsmevom na tvári. Presne toto je poslaním soboty 23.7.2022. Vďaka každému, kto nám pomáha pripraviť podujatie pre Vás, to bude určite nezabudnuteľná sobota. Lebo v Liskovej sú skvelí ľudia a vy všetci ste srdečne vítaní, osláviť tento deň s nami."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia