Ľudia chodia do kina vo väčšej miere ako po prvej vlne Covidu

Ľudia chodia do kina vo väčšej miere ako po prvej vlne Covidu

RedakciaAktuality21.6.2021

Zlepšujúca sa pandemická situácia na Slovensku umožnila otvoriť brány Kina Kultúra. Od začiatku júna tak mohlo kino po dlhšej prestávke opäť privítať divákov.

„Situácia v návštevnosti kina v porovnaní s obdobím po prvej vlne Covidu je oveľa lepšia, ľudia chodia do kina vo väčšej miere. Od 1.6. do 13.6. bolo spolu v kine 883 divákov,“ uviedla vedúca Kina Kultúra Zuzana Bakošová.

Najviac návštevníkov zaznamenali pracovníci kina na hororoch V zajatí démonov a Tiché miesto. Z animovaných filmov bol najväčší záujem o film Tom a Jerry. Vedenie kina predpokladá, že čísla ešte porastú. V programe kina čoskoro uvidíte Rýchlo a zbesilo 9, dlho očakávané MATKY a záver mesiaca bude pestrý aj pre detské publikum. Pripravujú sa tituly Luca, Králik Peter na úteku, Divoký Spirit, či More kúziel.

Opatrenia prevádzky kina Kultúra sú nastavene podľa aktuálnej farby okresu Covid automatu, od 14.6. 2021 je nutne prekrytie dýchacích ciest rúškom, teda už nie je potrebný respirátor, Výnimka sa vzťahuje na čas potrebný na konzumáciu. Občerstvenie si môžete zakúpiť v bufete, ktorý už je taktiež otvorený. Kapacita kinosály ostáva nezmenená, predstavenie môže navštíviť 100 divákov, teda 50 percent kapacity sály.

Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto kultúrneho podujatia, v priestoroch kina sa zakazuje podávanie rúk a rizikovým skupinám (osoby vo veku 60 a viac rokov, osoby s chronickým ochorením srdca, ciev, pľúc, obličiek a metabolického systému a osoby s oslabenou imunitou a tehotné ženy) sa odporúča zvážiť účasť s výnimkou už zaočkovaných osôb,

„V súčasnosti tiež platí nariadenie, že ľudia pri vstupe do kina, okrem toho, že majú rúško, musia uviesť svoj telefonický alebo e-mailový kontakt. Tieto údaje uchovávame po dobu dvoch týždňov“ dodala vedúca Kina Kultúra Zuzana Bakošová.


Pozrite si aktuálny program Kina Kultúra na najbližšie dni. Nájdete ho aj na našej stránke v sekcii Kultúra.


V PASCI / BREAKING SURFACE - pondelok 21.6. o 17:15 hod.

Niekoľko dní po Vianociach sa švédsko-nórske nevlastné sestry Ida a Tuva vydali na zimný ponor do odľahlej časti nórskeho pobrežia. Ku koncu ponoru pod vodou Tuvu privalí odlomená skala a uväzní ju. Ida okamžite vypláva nad hladinu, no zistí, že ulomené skaly pochovali ich vybavenie, telefóny a kľúče od auta. Ida a Tuva sú úplne odrezané od akejkoľvek šance na vonkajšiu záchranu. Ida je podrobená skúške charakteru a sily, keď kvôli záchrane svojej nevlastnej sestry musí prekonať samú seba. Kým Ida bojuje o záchranu Tuvy, zistí, že ich sesterské puto nie je také silné, ako sa zdalo. Ukáže sa tiež, že už nejde len o prežitie, ale aj o ich vzájomný vzťah.

MATKY - štvrtok 24.6., piatok 20.6., nedeľa 27.6. o 17:30 hod., pondelok 28.6. a utorok 29.6. o 19:45 hod.

Film o ženách v najlepších rokoch, ktoré sú elegantné, sebavedomé, múdre, užívajú si život a rozoberajú medzi sebou chlapov, vzťahy a sex. Štyri celoživotné také sú, ale okrem toho všetkého sa starajú o deti alebo ich práve porodili, prípadne sú tehotné.

ŠPIRÁLA: SAW POKRAČUJE - štvrtok 24., piatok 20.6. o 19:45 hod.

Sadistický génius rozpúta policajtom hotové peklo. Jeho symbolom je Jigsawova špirála. Policajný veterán /S.L.Jackson a detektív /CH.Rock/ sa pustia do vyšetrovania týchto záhadných vrážd a sú tak nedobrovoľne vtiahnutí do vrahovej morbídnej hry.

DIVOKÝ SPIRIT - sobota 26.6. o 15:00 hod.

Výpravné dobrodružstvo o tvrdohlavom a divokom dievčati, ktorá tak dlho hľadá spriaznenú dušu, až ju nájde v neskrotnom mustangovi.

MORE KÚZIEL / MAGIC ARCH - nedeľa 27.6. o 15:30 hod.

Delphi je mladý delfín, nadšený a beznádejný rojko, ktorý sa chce naučiť umenie starodávneho „tajného úderu“ chvostom, aby všetkých prekvapil. Jeho najlepší priateľ Zabe je večne ukecaný, rozpráva a sníva o tom ako zbohatne. Spoločne plávajúc oceánom objavia Magický oblúk, ktorý dokáže premeniť každú rybu nato, čím si želá byť. Jedného dňa je oblúk zneužitý gigantickými murénami, a plánujú ovládnuť pokojné rybie mestečko. Delphi sa musí znova stretnúť so svojím dávno strateným otcom, aby získal silu a moc premôcť murény, zachrániť svoje mesto a získať svoju životnú lásku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia