Ľudia začali viac piť alkohol, možno od radosti

Ľudia začali viac piť alkohol, možno od radosti

RedakciaAktuality17.5.2021

Alkohol dokáže premôcť aj najsilnejšieho chlapa. Dôkazom sú aj úsmevné zásahy mestských policajtov v máji.

V piatok 7. mája podvečer pred predajňou potravín sedel opitý muž, ktorý vykrikoval rôzne vulgarizmy. „Hliadka zistila, že išlo o muža bez domova, ktorý nadával na počasie. Pomohli mu dostať sa na invalidný vozík. Upozornili ho na nevhodné správanie a vyzvali, aby z miesta odišiel,“ povedal Roman Jankovič z mestskej polície.

V ten istý večer našla hliadka ležať 64-ročného muža z Ružomberka na ulici Podhora, ten po prebratí odišiel domov po vlastných.

V utorok 11. mája pred polnocou prijal operačný príslušník telefonické oznámenie, že v rekreačnej oblasti Hrabovo je partia mladých ľudí, ktorí porušujú nočný pokoj. Hliadka v blízkosti priehrady našla troch mladých ľudí, dve dievčatá vo veku 21 a 20 rokov a 20-ročného mladého muža, študentov vysokej školy. Po zistení totožnosti a upozornení na platné opatrenia počas núdzového stavu odišli s pokutou.

„V sobotu si zase 40-ročný Ružomberčan pod vplyvom alkoholu pomýlil adresu a chcel sa dostať do bytovky, kde niekedy býval. Tam sa však nedostal a ostal ležať pred vchodom. Hliadka muža prebrala a pretože nebol zranený, posadila ho na blízku lavičku a vysvetlila mu, že býva na inej adrese,“ pokračoval vo výpočte zásahov Jankovič.

Večer zase mestskí policajti v mestskej časti Polík preverovali oznámenie, že na zastávke MAD leží nejaký muž. Našli tam staršieho pána, ktorý bol takisto opitý. Vzhľadom na vek mu pomohli dostať sa domov.

V stredu 12. mája v poobedňajších hodinách ležal na zemi na sídlisku Klačno 57-ročný muž. Hliadka po príchode na miesto zistila, že okoloidúci medzitým privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, pretože ho nemohli zobudiť. Prevzali si zdravotnícki záchranári.

S pokutou odišiel 33-ročný Ružomberčan, ktorý si ulicu na Rovni pri nákupnom centre pomýlil s toaletou.

Z inej kategórie je ďalší zásah, na konci ktorého bol ďalší nespokojný 43-muž z dediny v Ružomberskom okrese Hliadka ho pristihla pri tom istom nákupnom centre, ako vyhadzuje smeti z auta do kontajnera.

„Keď ich zbadal, zatvoril kufor a chcel z miesta odísť. Muž musel z kontajnera vybrať odpad, ktorý tam odhodil,“ dodal Jankovič.

Snaha ušetriť ho vyšla oveľa drahšie, ako keby odpad dal do vlastného kontajnera. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia o nakladaní s odpadmi na mieste zaplatil pokutu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia