Malinô Brdo sa dočkalo. Stredisku sa blýska na lepšie časy

Malinô Brdo sa dočkalo. Stredisku sa blýska na lepšie časy

RedakciaAktuality28.10.2021

Ako povedal nový riaditeľ strediska Milan Rezník: „Stredisko je zastabilizované a po úspešnej letnej sezóne pripravené privítať lyžiarov. Cieľom je prilákať čo najviac návštevníkov, prispieť k rozvoju cestovného ruchu, ktorý je pre mesto a región veľmi dôležitý.“

Prínos pre mesto aj región

Prínos strediska Malinô Brdo pre mesto a región dokazujú štatistiky. Počas zimnej sezóny zamestnáva priamo viac ako 50 ľudí. Ďalších 150 zamestnancov je na stredisko napojených nepriamo v reštauráciách a ubytovacích službách.

Stredisko generuje aj tržby iných podnikateľských subjektov v Ružomberku na úrovni približne troch miliónov eur.

Výber dane z ubytovania dosahuje v Ružomberku ročne viac ako stotisíc eur, významný podiel na tom majú ubytovaní, ktorí prišli kvôli stredisku. Tieto peniaze končia v mestskom rozpočte a samospráva ich následne posunie pre Oblastnú organizáciu cestovného ruchu, takže nakoniec prispejú na rozvoj miestneho cestovného ruchu.

Potešujúce je, že vyššie uvedené čísla každým rokom narastajú o približne desať percent aj vďaka stredisku.

Plány nového majiteľa oceňuje aj mestský poslanec Milan Šlavka. „V tomto prípade sa jedná o záchranu strediska. Nikto iný by oň nemal záujem vzhľadom na jeho minulosť a technický stav.“

Celoročné atrakcie pre rodiny aj športovcov

Prípravy na zimnú sezónu sú v plnom prúde. Zamestnanci sa venujú údržbe strojov a techniky, dokončili terénne úpravy na trati do Hrabova. „Keď počasie dovolí, spustíme zasnežovaciutechniku, aby sme pripravili podmienky na lyžovanie,“ dodáva marketingový pracovník strediska Tomáš Gazdarica.

Stredisko Malinô Brdo je však na Dolnom Liptove dôležitým hráčom v oblasti cestovného ruchu aj počas letnej sezóny.

„V polovici októbra sme ukončili úspešnú letnú sezónu, počas ktorej cez turnikety kabínovej lanovky strediska prešlo viac ako 30-tisíc návštevníkov, čo je oproti predchádzajúcemu roku približne tridsaťpercentný nárast. K nim treba pripočítať ďalšie tisíce, ktoré prilákali ďalšie atrakcie,“ opisuje uplynulé mesiace riaditeľ Rezník. Pozitívne čísla sú výsledkom systematickej starostlivosti o stredisko a investícií do neho. „Pýchou je bike park s desiatimi zjazdovými traťami, lákajú bikerov zo Slovenska aj zahraničia. Veľký záujem je tiež o atraktívnu jazdu na terénnych kolobežkách a kárach. Časť návštevníkov tvoria rodiny s deťmi, ktoré vyhľadávajú výlety do okolia. Menšou skupinou sú turisti využívajúci kabínovú lanovku na presun k turistickým trasám,“ hovorí Gazdarica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia